Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği


30 Aralık 2013 Pazartesi / Kestanepazarı mezunu hafızlarımızdan, uzun yıllar Adalet Bakanlığı bünyesinde ülkemize hizmet eden Ahmet Kahraman, 29 Aralık 2013 Pazar günü, Ankara’da tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Kahraman’ın cenazesi, 30 Aralık 2013 Pazartesi günü, Menemen Çukurköy Camii’nde kılınan öğle namazının ardından, Çukurköy Mezarlığı’na defnedildi.
Cenazede Kestanepazarı Heyeti Hazır Bulundu

Kestanepazarı, merhum Ahmet Kahraman’ı cenaze töreninde de yalnız bırakmadı. Cenaze törenine Kestanepazarı Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Başkanı Lütfi Görmez, Fidan Eğitim Kurumları Derneği Başkanı M. Necati Gürsöz, Fidan Dergisi Yazarlarımızdan Mustafa Ateş, Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Yaman, Lise Yurdu Müdür Yardımcısı Ali Koç, hocalarımızdan Şaban Küçük, Seyhan Uğurlu ve çalışanlarımız katıldı.

Öğle namazı öncesi Çukurköy Camii’nde hocalarımız Kur’an-ı Kerim tilavet etti. Mustafa Ateş hocamız vaaz etti.

Merhumun cenaze namazını İzmir İl Müftü Yardımcısı Ekrem Saylam kıldırdı. Ahmet Kahraman’ın cenazesi, kılınan cenaze namazı sonrası mezarlığa kadar omuzlarda taşındı.

 

Başkan Hasan Dayhan Taziye Mesajı Yayınladı

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Hasan Dayhan yayınladığı taziyede şunları söyledi: “Uzun yıllar ülkemize ve insanlığa büyük hizmetler gerçekleştirmiş olan Ahmet Kahraman’a Cenab-ı Haktan rahmet; ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve Kestanepazarı camiasına başsağlığı dileriz.”

Zaman zaman Kestanepazarı öğrencilerini de ziyaret ettiğini hatırlatan Dayhan, Kestanepazarı olarak, ülkemize hizmet eden hafızlar yetiştirmekten memnuniyet duyduklarını ifade etti. Kahraman’ın vefatından duydukları üzüntüyü dile getirdi.

 

Cenazeye Binlerce Kişi Katıldı

Kahraman’ın cenaze törenine, İzmir Valisi Mustafa Toprak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ile Yargıtay ve HSYK’dan temsilciler, çevre illerden gelen valilerin yanı sıra, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Ahmet Kahraman kimdir?

1955 yılında İzmir İlinin Menemen ilçesinde doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1980 yılında Lice hâkim yardımcısı olarak göreve başlamış olup, sırasıyla Kelkit hâkim yardımcısı, Gümüşhane Cumhuriyet savcı yardımcısı, Batman Cumhuriyet savcısı ve Mustafakemalpaşa hâkimi olarak görev yaptıktan sonra, 1990 yılında Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü, Ceza İşleri Genel Müdürlüğü ve Hukuk İşleri Genel Müdürlüğünde Tetkik Hâkimi, Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcılığı, 2000 yılında Ankara hâkimliği, 12.02.2008-18.07.2008 tarihleri arasında Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 18.07.2008 tarihinden itibaren Adalet Bakanlığı Müsteşarlık görevine atanmıştır. 10 Mart – 6 Temmuz 2011 tarihleri arasında da Adalet Bakanı olarak görev yapmıştır.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kestanepazarı Ziyareti – 21 Nisan 2009 Salı

(Kurumumuza gerçekleştirdikleri ziyarette Dernek Başkanı Hasan Dayhan’la görüşmüşler, hafızlarımızla sohbet etmişlerdi.)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.