Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Mezunlarımızdan Adem Çalar, hafızlarımıza Cafer b. Ebi Talib’i anlattı.

Mezunlarımızdan Adem Çalar, Hatay Kur’an Kursu Hafızlarımıza Hitap Etti

Hz. Ömer’in bir sohbetinde, cemaatine dönerek, “dünyada ne isterdiniz?” diye sorduğunu; oradakilerin dünyalık istekleri üzerine, “Üsame Bin Zeyd, Mus’ab bin Umeyr, Muaz bin Cebel, Cafer bin Ebi Talib gibi yetişmiş insanlar isterim” dediğini anlatan Çalar;öğrencilerimize, bu sahabilerin ortak özelliklerini sordu.

Hz. Ömer’in saydığı sahebeler için “Onların hepsi gençti.” diyen Çalar, öğrencilerimize genç yaşta, Habeşistan kralı Necaşi’ye giden heyetin sözcüsü olma başarısını göstermiş olan sahabelerden Cafer bin Ebi Talib’i anlattı.

Cafer (ra)’ın sözüyle, imanıyla, duruşuyla müslümanları en güzel şekilde temsil ettiğine de değinen Çalar, Cafer’in Habeşistan’dan geldiği gün, Peygamber Efendimizin (sav)çok sevindiğini ve Cafer’i alnından öptüğünü anlattı.

Adem Çalar

Öğrencilerimizi Cafer bin Ebu Talip’e benzeten Çalar; “Sizler anne, baba, kardeşlerinizden ayrısınız. O kadar kutlu bir iş yapıyorsunuz ki, Rasulüllah sizleri görseydi, sizlerinde alnından öperdi. Dünyanın sizin gibi insanlara ihtiyacı var. Çağın Musabları, Cafer Bin Ebi Talip’leri sizlersiniz.”  dedi.

Adem Çalar hoca, konuşmasında öğrencilerimize çeşitli tavsiyelerde de bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.