Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Mezun Akademisyenimiz Hafızlık Hocası Güner İle 24 Yıl Öncesini Yâd Etti

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’ndan 24 yıl önce mezun olan, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Görevlisi Av. Dr. Mustafa Halit Korkusuz, hafızlık hocası Kurra Hafız Mesut Güner’i ders verdiği sınıfta ziyaret etti.

Ziyaret sırasında çok duygulandığını dile getiren Hafızlık Hocası Kurra Hafız Mesut Güner, hafızlığını tamamlamış öğrencilerinin yüksek makam ve mevkilerde görev aldıklarını görmenin kendileri için en büyük ödül olduğunu dile getirdi. Hocası Kurra Hafız Mesut Güner’i yeni öğrencileri ile birlikte görmenin kendisine de tarifi imkânsız duygular yaşattığını dile getiren Av. Dr. Korkusuz, “Hafızlık çalışan kardeşlerimi gördüğümde, 24 yıl öncesine gittim. Ben de bu sıralarda benzer şekilde bir eğitim almış, hocama ezber vermek, dersimi tamamlamak için çalışırdım. Eminim ki bu kardeşlerimizde hafızlıklarını tamamladıktan sonra gelecekte ülkemizi, milletimiz ve insanlık için büyük işler yapacaklar” dedi.

Ziyaretin anısına Kurra Hafız Mesut Güner ve öğrencileriyle birlikte hatıra fotoğrafı da çektiren mezunumuz Av. Dr. Korkusuz, hocasıyla birlikte kampüsü gezerek hasret giderdi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif