Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’ndan 24 yıl önce mezun olan, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Görevlisi Av. Dr. Mustafa Halit Korkusuz, hafızlık hocası Kurra Hafız Mesut Güner’i ders verdiği sınıfta ziyaret etti.

Ziyaret sırasında çok duygulandığını dile getiren Hafızlık Hocası Kurra Hafız Mesut Güner, hafızlığını tamamlamış öğrencilerinin yüksek makam ve mevkilerde görev aldıklarını görmenin kendileri için en büyük ödül olduğunu dile getirdi. Hocası Kurra Hafız Mesut Güner’i yeni öğrencileri ile birlikte görmenin kendisine de tarifi imkânsız duygular yaşattığını dile getiren Av. Dr. Korkusuz, “Hafızlık çalışan kardeşlerimi gördüğümde, 24 yıl öncesine gittim. Ben de bu sıralarda benzer şekilde bir eğitim almış, hocama ezber vermek, dersimi tamamlamak için çalışırdım. Eminim ki bu kardeşlerimizde hafızlıklarını tamamladıktan sonra gelecekte ülkemizi, milletimiz ve insanlık için büyük işler yapacaklar” dedi.

Ziyaretin anısına Kurra Hafız Mesut Güner ve öğrencileriyle birlikte hatıra fotoğrafı da çektiren mezunumuz Av. Dr. Korkusuz, hocasıyla birlikte kampüsü gezerek hasret giderdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.