Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

444 9 232

Mevlidi Nebi, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle; Aliağa Müftülüğü ve Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği işbirliğinde  Aliağa Merkez Çarşı Camii’nde Kur’an Ziyafeti Programı gerçekleştirildi.

Cuma namazı öncesi saat 12:00’da, 2018 Kur’an Kursları Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Türkiye İkincisi Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğrencisi Hafız Ömer Baydar’ın açılış Kur’an-ı Kerim’i okumasıyla başlayan programın sunuculuğunu Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı yaptı.

DÜNYA DERECESİ OLAN HOCALARDAN KUR’AN ZİYAFETİ

Programda sırasıyla vaaz kürsüsüne çıkan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğreticisi Hafız Salih Sevinç, Konak Müftülüğü Kestanepazarı Merkez Kur’an Kursu Kurs Yöneticisi Kurra Hafız Sadık Daştan, Kestanepazarı Mezunu Karabağlar Müftülüğü Mevlana Camii İmam Hatibi Hafız Fahri Aktaş, Aliağa Müftülüğü Kestanepazarı Hacı Tülay Çolakoğlu Kur’an Kursu Yöneticisi Hafız Fatih Muslu, 2003 Hafızlık Yarışması Dünya Üçüncüsü Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğreticisi Hafız Yasin Uslu, 2019 Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Dünya İkincisi Karabağlar Müftülüğü Tanınmış Mescidi İmam-Hatibi ve Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Fahri Öğreticisi Hafız Enes Kaput Kur’an-ı Kerim’den okudukları aşırlar ve Kestanepazarı mezunu Aliağa  Müftülüğü Yukarı Şakran Mahalle Camii İmam Hatibi Hafız Mustafa İşbilen’in okuduğu kaside ile cami cemaatine ve merkezi sistem ile Aliağa halkına güzel bir Cuma vakti yaşattı.

Okunan Kur’an-ı Kerim ve kasidelerin ardından Aliağa Müftüsü Hafız Ramazan Coşkun,  günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.  

Yapılan konuşma sonrası hafız öğrencilerin okuduğu hatimlerin ve okunan aşırların duasını Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı yaptı ve Cuma namazına geçildi. Cuma namazını Konak Müftülüğü Kestanepazarı Merkez Kur’an Kursu Kurs Yöneticisi Kurra Hafız Sadık Daştan kıldırdı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.