Merhum Hulusi Hatiboğlu Dualarla Anıldı

Kestanepazarı Fidan Eğitim Kurumları Derneği Onursal Başkanı Hulusi Hatiboğlu Hocamız vefatının 2. yıldönümünde dualarla anıldı.
20 Şubat 2016
Menderes Ahmetbeyli Köyü Camii’nde saat 15.30’da ikindi namazı öncesi Kur’an tilavetiyle başlayan program, Hatiboğlu’nun kabri başında; Kestanepazarı Kur’an Kursu öğrencilerinin ve talebelerinin okuduğu Kur’an-ı Kerim ve dualarla devam etti.

Hulusi Hoca Kabri Başında Dualarla Kabri Başında Anıldı
Hulusi Hoca Kabri Başında Dualarla Anıldı

HİKEM ’de (Hulusi Hoca İlim ve Kültür Merkezi) devam eden programda gelenlere cüzler dağıtıldı. Merhumun talebelerinden olan, Diyanet İşleri Başkanlığı Vaizi Şükrü Çetin ve Muğla Müftülüğü Eğitim Uzmanı Hüseyin Kılınçarslan kısa birer konuşma yaptı.
Çetin “Yakınında olduğumuz için hocamızı fazla tanıyamamışız. Biz Hocamızı çocuk gözüyle gördük uzaklaşınca anladık. Ben ilk hocamda derslere alışamamıştım daha sonra Seyfettin Dursun Hoca Efendi girdi dersimize. Onun derslerini anlamaya başladım. Daha sonra hocanız değişecek dediler ben ormanda ağlamaya başladım. Ama daha sonra derse Hulusi Hatiboğlu girdi, dersimizi daha akıcı anlatıyordu. Bizlere sadece ders anlatmıyordu, adab-ı muaşeret dersleri de veriyordu bizlere. Sosyal-Kültürel alanda bizleri yetiştirdi. Bizleri yeni fidanlar gibi suladı. Yani yabani bir fidandık budayıp meyve verene kadar bizlerle uğraştı. Ben kitap yazarım ama öğrenci yetiştirmek daha önemli diyordu. Keşkeleri az olan bir insandı, geriye dönüp bakmazdı. Hocamız daima iyiye talip oluyordu ama ne pahasına olursa olsun hep iyisini yapardı. ” şeklinde konuştu.

Anma Programına Talabeleri ve Sevenleri Katıldı
Anma Programına Talabeleri ve Sevenleri Katıldı

Kılınçarslan duygularını şöyle ifadelendirdi ”Biz hocamızın Cuma derslerini iple çekerdik ve o dersleri kaçırmazdık. Öğrencilerini gördüğü zaman hemen halini hatırını sorardı. Bizlerde belki hocamız gibi talebe yetiştire biliriz. Hocamız maddi ve manevi bütün yönleri ile bizleri desteklerdi. ” dedi.
Programın ardından hatim duası gerçekleştirildi. Programa katılanlara ikramlarda bulunuldu.

Hulusi Hatiboğlu Hocanın Öğrencilerini Ağırladığı Yazlığın Önünde Çekildi Hatıra Fotografı
Hulusi Hatiboğlu Hocanın Öğrencilerini Ağırladığı Yazlığın Önünde Çekilen Hatıra Fotoğrafı
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif