Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

MERHUM BAŞKAN HASAN DAYHAN DUALARLA ANILDI

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nde uzun yıllar başkanlık yapan rahmetli Hasan Dayhan, vefatının 3. seneidevriyesinde hem Kestanepazarı Eğitim Kampüsü’nde hem de kabri başında dualarla anıldı.

Kestanepazarı Eğitim Kampüsü içerisende yer alan Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu içindeki Tanınmış Mescidi’nde öğle namazı öncesi yapılan merasimde, öğrenciler ve hocalar Merhum Başkanımız Hasan Dayhan’ın ruhu için Yasin ve Mülk sureleri okuyup ardından okunan hatmi şeriflerin duasını yaptı.

Öğle namazı sonrası Paşaköprü Mezarlığı’nda Rahmetli Hasan Dayhan’ın ailesi, dernek yönetimi ve çalışanları ile Kur’an Kursu hocalarından oluşan bir grupla kabir ziyareti gerçekleştirildi.

Merhum Başkan Hasan Dayhan’ın Kardeşi Mustafa Dayhan, oğlu Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyd Dayhan, torunu Hasan Eren Dayhan’ın yanı sıra aile etrafının da hazır bulunduğu anma programında Kestanepazarı Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Boyacı, Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğreticisi Hafız Enes Kaput, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç, Mezunlarla İletişim Birimi Sorumlusu Mustafa Yavuz ve Kurum çalışanlarımızdan Âdem Erdoğan Kur’an-ı Kerim Tilaveti yaptı.

Yapılan tilavetlerin ardından Merhum Başkan Hasan Dayhan’ın kardeşi Mustafa Dayhan, merhumun ruhu için Kur’an kursu öğrencileri ve hocaları ile sevenlerinin okumuş olduğu Hatm-i Şerif’lerin duasını yaptı.

Merhumun oğlu Kestanepazarı Yönetim Kurulları Başkanı Cüneyd Dayhan programa katılan ve gelemeyen tüm sevenlerine teşekkür ederek, merhum babası için dua istirhamında bulundu.

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif