Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Menderes Müftülüğüne Atanan Emir Veran’ı Makamında Ziyaret Ettik

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği olarak, Menderes İlçe Müftülüğü görevine atanan Emir Veran’ı makamında ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledik.

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç ve Mezunlarla İletişim Sorumlusu Mustafa Yavuz, Çankırı Eldivan İlçe Müftülüğü görevinden Menderes Müftülüğüne atanan Emir Veran’ı makamında ziyaret ederek kendisine yeni görevinde başarılar diledi.

Müftü Veran’a Kestanepazarı Kur’an Kursları’nda yapılan hafızlık ve Kur’an-ı Kerim eğitimi hakkında bilgi veren Ali Koç, Müftü Veran’ı ayrıca Kestanepazarı’na davet etti.

Yapılan ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Müftü Veran, Kur’an ve hafızlık eğitimi için karşılıklı bilgi alışverişinin, tecrübe paylaşımının ve iş birliğinin çocuklarımızın geleceği için çok önemli olduğuna vurgu yaptı.

EMİR VERAN
10.01.1979 yılında Çorum’un Ortaköy ilçesinde doğdu. İlkokulu Ortaköy’de, İmam-Hatip Lisesini Çorumda okudu. 1995 yılında Samsun’un Kavak İlçesinin Ayvacık köyünde Vekil İmam Hatip olarak göreve başladı. 1996 yılında açılan İmam Hatiplik sınavını kazandı. 27.01.1997 de Çorumun İskilip ilçesinin Evlik köyüne asaleten atandı. Aynı yıl girdiği Üniversite sınavında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı. Daha sonra tayinini Samsun’un Kavak ilçesinin Şeyhresül Köyü Bayat mahallesine aldırdı. 2002 yılında İlahiyat Fakültesinden mezun olana kadar aynı zamanda burada da İmamlık görevine devam etti.

2002 – 2006 yılları arasında Trabzon- Akçaabat Darıca Eğitim Merkezinde Müftülük-Vaizlik (İhtisas) kursunu bitirdi. Bu zaman zarfında da Hatay Serinyol da kısa dönem askerliğini de yaptı. 2006 Yılında Sinop – Türkeli Vaizi olarak atandı. Girdiği uzun dönem Yurtdışı sınavında başarılı oldu ve 6 aylık Paris’te gördüğü dil kursundan sonra 31.01.2009 – 31.08.2012 yılları arasında Fransa’nın Saint Etienne Şehrinde 3 yıl 7 ay görev yaptı. 2009 yılında girdiği Müftülük sınavını kazandı ve Saint Etienne’deki görevini bitirdikten sonra sırasıyla 05.11.2012 – 16.10.2017 tarihleri arasında Eskişehir’in Han İlçe Müftüsü, 26.10.2017 – 25.07.2022 tarihleri arasında Çankırı İli Eldivan İlçe Müftüsü olarak görev yaptı.

04/08/2022 tarihinde İzmir Menderes İlçe Müftüsü olarak göreve başlayan İlçe Müftümüz Emir VERAN görev yaptığı yerlerde başarılı çalışmalarından dolayı Türkiye Diyanet Vakfı, Başkonsolosluk, Valilik, İl Müftülüğü ve Kaymakamlıklarca Plaket, Teşekkür, Takdir, Başarı ve Üstün Başarı Belgeleri ile taltif edilmiştir.

Emir VERAN evli ve iki çocuk babasıdır.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif