Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Menderes Kaymakamı Bahri Tiryaki Kestanepazarı’nı Ziyaret Etti

İzmir Menderes İlçesi Kaymakamı Bahri Tiryaki, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’daki Eğitim Kampüsü’nü ziyaret etti. Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ile Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Başkanı Çoşkun Akın’ın makamında ağırladığı Kaymakam Tiryaki, dernek ve vakfımızın tarihi ve çalışmaları hakkında da detaylı bilgi aldı.

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin Eğitim Kampüsü’nü ziyaret eden Menderes Kaymakamı Bahri Tiryaki’yi Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği İdari İşler ve Personel Müdürü Ahmet Özer, Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç ve Basın Yayın Müdürü Emrah Yılmaz kampüs girişinde karşıladı.

Kestanepazarı Yönetim Kurulları Başkanı Çoşkun Akın tarafından makamında ağırlanan Menderes Kaymakamı Tiryaki, Vakıf ve Derneğimizin köklü tarihi ve çalışmaları hakkında Başkan Akın’dan detaylı bilgi aldı.

EĞİTİM FAALİYETLERİ HAKKINDA BİLGİ ALDI

Ziyareti sırasında Eğitim Kampüsü’nde yer alan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu ve Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nu da gezen Kayamakam Tiryaki buradaki eğitim çalışmalarını inceledi. Ayrıca derneğimizin hamiliğini yaptığı kampüs alanında yer alan İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu ile Hisar Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu hakkında da detaylı bilgi alan Kaymakam Tiryaki, eğitim faaliyetleri için görüş ve önerilerde bulundu.

“MENDERES İLÇESİNDE BÖYLE BİR KURUM OLMASI BİZLERİ MUTLU EDER”

Kampüs turunun ardından Başkan Akın, Menderes Kaymakamı Tiryaki’ye bugüne kadar Milli Eğitim Camiasına çok sayıda eğitim yuvası kazandırmış olan Kestanepazarı Ailesi olarak Menderes ilçesinde de içerisinde Kur’an Kursları, anaokulu, ilkokulu, ortaokulu, lisesi ve fakültesi bulunan bir kampüs alanı yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Kestanepazarı Ailesi’nin Menderes İlçesi’ne bir eğitim kampüsü yapmak istemesinin çok isabetli bir karar olduğunu belirten Kaymakam Tiryaki, Menderes ve çevresinin böyle bir kuruma ihtiyacı var. Bu tür bir kurumun Menderes’te yapılması ve eğitime başlaması bizleri mutlu eder” dedi.

Menderes Kaymakamı Bahri Tiryaki’yi Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği İdari İşler ve Personel Müdürü Ahmet Özer, Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç, Basın Yayın Müdürü Emrah Yılmaz ve Menderes Türkmen Dernek Başkanı Ali Durut kampüs girişinde karşıladı.

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ile Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Başkanı Çoşkun Akın’ın makamında ağırladığı Kaymakam Tiryaki, dernek ve vakfımızın tarihi ve çalışmaları hakkında da detaylı bilgi aldı.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif