Mehmet Özer Hakka Yürüdü

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Özer, Ali Rıza Güven Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrasında Bornava Hacılarkırı Mezarlığı’na defnedildi.

mehemet-ozer-cenaze-22-aralik-2016-web4Kalp rahatsızlığı başta olmak üzere çeşitli rahatsızlıkları olan Mehmet Özer, tedavi gördüğü hastanede vefat etti. 88 yaşında yaşamını yitiren Özer’in naaşı Ali Rıza Güven Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrasında Bornava Hacılarkırı Mezarlığı’na defnedildi.

Özer’i son yolculuğunda Kestanepazarı Öğenci Yetiştirme Derneği Başkanı Hasan Dayhan ve Kestanepazarı camiası başta olmak üzere birçok STK temsilcisi ve sevenleri yalnız bırakmadı.

Yarım asırdır Kestanepazarı’na hizmet eden Özer’in cenaze namazını Halk ve İlişkiler Müdürü Mustafa Yaman kıldırdı. Ali Rıza Güven Camii’ni dolduran cemaatten Özer’e haklarını helal etmelerini isteyen Yaman, Mehmet Özer’in Kestanepazarı hafızlarının yetişmesi için büyük çabalar sarf ettiğini dile getirdi.

Cenaze namazı öncesinde camide, namaz sonrası ise kabristanda Kestanepazarı Kur’an Kursları Hocaları Kur’an tilavet etti, Kestanepazarı talebe ve hafızlarının Mehmet Özer için okuduğu hatimlerin duası yapıldı.
mehemet-ozer-cenaze-22-aralik-2016-web3

Mehmet Özer
Mehmet Özer

Mehmet Özer Kimdir?

1928 yılında Konya Beyşehir Doğanbey nahiyesinde dünyaya gelen Mehmet Özer, çocukluk yaşlarından itibaren dedesi ve babasının yanında çalıştı. 1952 yılında İzmir’e yerleşen Özer, İzmir’de çocuklarına devredeceği güne kadar demir ticaretiyle meşgul oldu. 1962 yılında Kestanepazarı ile tanıştı. 1970-1983 yılları arasında Kestanepazarı’nın kurban faaliyetlerinden sorumlu olan Özer, 1983’ten itibaren Kestanepazarı Eğitim Kurumları’nın inşaat işlerinden sorumlu oldu.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif