Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Özer, Ali Rıza Güven Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrasında Bornava Hacılarkırı Mezarlığı’na defnedildi.

mehemet-ozer-cenaze-22-aralik-2016-web4Kalp rahatsızlığı başta olmak üzere çeşitli rahatsızlıkları olan Mehmet Özer, tedavi gördüğü hastanede vefat etti. 88 yaşında yaşamını yitiren Özer’in naaşı Ali Rıza Güven Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrasında Bornava Hacılarkırı Mezarlığı’na defnedildi.

Özer’i son yolculuğunda Kestanepazarı Öğenci Yetiştirme Derneği Başkanı Hasan Dayhan ve Kestanepazarı camiası başta olmak üzere birçok STK temsilcisi ve sevenleri yalnız bırakmadı.

Yarım asırdır Kestanepazarı’na hizmet eden Özer’in cenaze namazını Halk ve İlişkiler Müdürü Mustafa Yaman kıldırdı. Ali Rıza Güven Camii’ni dolduran cemaatten Özer’e haklarını helal etmelerini isteyen Yaman, Mehmet Özer’in Kestanepazarı hafızlarının yetişmesi için büyük çabalar sarf ettiğini dile getirdi.

Cenaze namazı öncesinde camide, namaz sonrası ise kabristanda Kestanepazarı Kur’an Kursları Hocaları Kur’an tilavet etti, Kestanepazarı talebe ve hafızlarının Mehmet Özer için okuduğu hatimlerin duası yapıldı.
mehemet-ozer-cenaze-22-aralik-2016-web3

Mehmet Özer
Mehmet Özer

Mehmet Özer Kimdir?

1928 yılında Konya Beyşehir Doğanbey nahiyesinde dünyaya gelen Mehmet Özer, çocukluk yaşlarından itibaren dedesi ve babasının yanında çalıştı. 1952 yılında İzmir’e yerleşen Özer, İzmir’de çocuklarına devredeceği güne kadar demir ticaretiyle meşgul oldu. 1962 yılında Kestanepazarı ile tanıştı. 1970-1983 yılları arasında Kestanepazarı’nın kurban faaliyetlerinden sorumlu olan Özer, 1983’ten itibaren Kestanepazarı Eğitim Kurumları’nın inşaat işlerinden sorumlu oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.