Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

444 9 232

Bayraklı İlçe Müftülüğü’nün düzenlediği Kutlu Doğum “Birlikte Yaşama Ahlakı” temalı program, Bayraklı Belediyesi 75. Yıl Mahallesi Kültür Merkezi ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.

Bayanlara özel düzenlenen programa İlçe Müftüsü Osman Arslan, Din Görevlileri ve vatandaşlar katıldı. Kestanepazarı Lise Yurt Müdürü Mehmet Kandemir programa konuşmacı olarak katıldı.

İstiklal Marşı ve Kur’an Tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Osman Arslan yaptı. Aslan konuşmasında, Kutlu Doğum Hatfası’nın önemini anlattı.

Birlikte Yaşama Ahlakı İçin Öncelik Aile Ortamı

Mehmet Kandemir konuşmasında şunları söyledi: “Birlikte yaşama ahlakını benimsemek ve hayatımıza geçirmek için öncelikle bunu aile içinde yapmamız gerekiyor. Toplumun çekirdeği aileden başladığı için merkez olarak kabul edebileceğimiz, önem verebileceğimiz nokta burasıdır. Sizler eşlerinize ve çocuklarınıza, hatta kayınvalidelerinize bile iyi davranmanız, toplumun düzeninde önemli değişikler oluşturabilir. Örneğin çocuğunuza Allah’ı sevdirin, o bir suç işlediğinde, bir hata yaptığında ‘Böyle yaparsan Allah seni yakar, günah’ demeyin, çocuğunuza böyle yaparsan ‘Allah seni daha çok sever’ deyip Allah’ı çocuklarınıza sevdirin. Karşınızdakileri yanlış psikolojik adımlarla yargılamayın.” Kandemir, aile içi birlikte yaşama ahlakının önemine de vurgu yaptı.

Program, Mehmet Kandemir’e teşekkür plaketi takdiminden sonra Bayraklı Hayırseverler Camii Yunus Emre Kız Kur’an Kursu’nda verilen yemekle sona erdi.

Mehmet Kandemir Davetlilere Birlikte Yaşama Ahlakını Anlattı
Mehmet Kandemir Davetlilere Birlikte Yaşama Ahlakını Anlattı
Bayraklı İlçe Müftüsü Osman Arslan Açılış Konuşması İle Davetlileri Karşıladı
Bayraklı İlçe Müftüsü Osman Arslan Açılış Konuşması İle Davetlileri Karşıladı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.