Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği kurucusu ve ilk hocası, Merhum Kurra Hafız Hacı Salih Tanrıbuyruğu Soğukkuyu Mezarlığı’nda kabri başında anıldı. Evliyazade Akkuş Kur’an Kursu’nun da katıldığı anma programında hocalar ve hafız öğrenciler Kur’an-ı Kerim tilaveti okudu ve dua etti.

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği kurucusu ve ilk hocası olan Merhum Kurra Hafız Hacı Salih Tanrıbuyruğu, vefatının 33. yıldönümünde Soğukkuyu Mezarlığı’nda kabri başında dualarla anıldı. İkindi namazı öncesi Soğukkuyu Mezarlığı Camii’nde başlayan programa Kurra Hafız Hacı Salih Tanrıbuyruğu’nun oğlu, torunları, akrabaları, talebeleri ve sevenleri ile Kestanepazarı Fidan Eğitim Kurumları Derneği Başkanı Mehmet Mahir Karaşen, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Muhiddin Sami Dayhan, İdari İşler ve Personel Müdürü Ahmet Özer, Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç katıldı.

Anma programında Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ile Evliyazade Akkuş Kur’an Kursu hocaları ve talebeleri namaz öncesi ve sonrası Kur’an-ı Kerim Tilaveti okudu. Ardından Soğukkuyu Mezarlığı’ndaki Kurra Hafız Hacı Salih Tanrıbuyruğu’nun kabri başında Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Yasin ve Mülk Sureleri ile yapılan Hatm-i Şeriflerin duası okundu.

“HOCAMIZ HER ŞEYİ ALLAH RIZASI İÇİN YAPTI”
Ardından kurucu hocamız Merhum Kurra Hafız Hacı Salih Tanrıbuyruğu hocamızın talebeleri adına söz alan Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Eski Başkanı Lütfi Görmez, hocamızın din eğitimi vermenin en zor olduğu zamanlarda bile Kur’an ve İslam yolundan ayrılmadan, sadece Allah rızası koşturarak yüzlerce öğrenci yetiştirdiğini dile getirdi.

Anma programı konuşmanın ardından hocamız ruhu için dökülen helvanın dağıtılması ile son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.