Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kurucumuz Kurra Hafız Hacı Salih Tanrıbuyruğu’nu andık

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği, kurucusu ve ilk hocası olan Merhum Kurra Hafız Hacı Salih Tanrıbuyruğu Soğukkuyu Mezarlığı’nda kabri başında anıldı. Evliyazade Akkuş Kur’an Kursu’nun da katıldığı anma programında hafız öğrenciler Kur’an-ı Kerim Tilaveti okudu.

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği kurucusu ve ilk hocası olan Merhum Kurra Hafız Hacı Salih Tanrıbuyruğu’nu vefatının 32. yıldönümünde Soğukkuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında dualarla andı. İkindi namazı öncesi Soğukkuyu Mezarlığı Camii’nde başlayan programa Kurra Hafız Hacı Salih Tanrıbuyruğu’nun oğlu, torunları, akrabaları, talebeleri ve sevenleri katıldı. Anma programında Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ile Evliyazade Akkuş Kur’an Kursu talebeleri namaz öncesi ve sonrası Kur’an-ı Kerim Tilaveti okudu. Ardından Soğukkuyu Mezarlığı’ndaki Kurra Hafız Hacı Salih Tanrıbuyruğu’nun kabri başında Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Yasin ve Mülk Sureleri okundu.

Anma programı okunan hatimlerin dualarının yapılması ile son buldu.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif