Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kurucularımızdan Hacı Nuri Sevil Kabri Başında Dualarla Anıldı

Kestanepazarı Derneği ve Fidan Eğitim Kurumları Derneği kurucu üyelerinden Hacı Nuri Sevil kabri başında gerçekleştirilen programla vefatının 40. yıldönümünde anıldı.

Anma programına merhumun yakınları, akrabaları ve sevenlerinin yanı sıra Kestanepazarı Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Yaman ve Halkla İlişkiler Memuru Bilal Arı, Kur’an Kursu hocalarımız ve öğrencilerimiz katıldı. Programda Kur’an tilavet edildi. Kestanepazarı hafızları tarafından okunan hatimlerin duası yapıldı. Programda merhumun amel defterinin kapanmadığı ve bıraktığı güzellikler Kur’an’a hizmet ettiği müddetçe de kapanmayacağı ifade edildi.

Kurucularımızdan Nuri Sevil Kabri Başında Dualarla Anıldı

Hacı Nuri Sevil (1889 – 1973)   

Hayatını hizmete adamış olan Hacı Nuri Sevil aslen Manisa/Turgutlu doğumludur. Sevil, Memleketinde bulunan Samiye-Nuri Sevil İlköğretim Okulu, Turgutlu Devlet Hastanesi gibi kamu yararına hizmet eden birçok yapıyı hayata geçirmiştir.

Nuri Sevil, son derece dürüst, doğru, çalışkan, yardımsever bir kişi olarak çevresinde sevilip, sayılan bir kişi olmuştur.

Yakın çevresi tarafından “Eğitim Gönüllüsü” olarak adlandırılan Sevil, Kur’an hizmetinin yanı sıra; iş kurmak isteyen, evlenmek isteyen, ev sahibi olmak isteyenlere de yardım elini uzatmaktan geri kalmamıştır.

Hacı Nuri Sevil’i Yakınları ve Sevenleri Vefatının 40. Yılında da Yalnız Bırakmadı
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif