Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Yetiştirdiği hafızlarla Egenin İncisi Türkiye’nin en eski hafızlık kurumlarından biri olan Kestanepazarı, bir ilki daha başarmanın haklı gururunu yaşıyor.
İzmir İl Müftülüğü ve Karabağlar İlçe Müftülüğü’nün koordinesinde Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneğinin katkılarıyla Kestanepazarı Hatay Eğitim Kampüsü bünyesinde tamamlanan “Kestanepazarı 7 – 10 Yaş Hacı Ahmet Dayhan Kur’an Kursu” düzenlenen tören ile açıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende Kestanepazarı 7 – 10 Yaş Hacı Ahmet Dayhan Kur’an Kursu’nda okuyacak öğrencilerin kürsüye gelerek teker teker yaptıkları selamlama konuşmaları, misafirlere duygu dolu anlar yaşattı.

Açılış konuşmasını Kestanepazarı 7 – 10 Yaş Hacı Ahmet Dayhan Kur’an Kursu Yöneticisi Tuğba Cansever gerçekleştirdi.

Açılış konuşmasının ardından sırasıyla söz alan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyd Dayhan, Karabağlar İlçe Müftüsü Fahri Tüfekçioğlu, İzmir İl Müftüsü Salih Sezik ve Karabağlar İlçe Kaymakamı Cemil Özgür Öneği konuşmalarında 7-10 yaş Kur’an Kursumuzun ilçemize ve ilimize hayırlı olması temennisinde bulunarak emeği ve katkısı bulunanlara çok teşekkür ettiler.

Konuşmalarından ardından Konak İlçe Müftüsü Uğur Kocabaş’ın duaları eşliğinde açılış kurdelesi kesildi.

Açılışın ardından Kur’an Kursu’nu gezen katılımcılar, öğreticilerden bilgi alarak bir süre çocuklarla sohbet ettiler.

7 – 10 Yaş Hacı Ahmet Dayhan Kur’an Kursu’nun açılışına; Karabağlar İlçe Kaymakamı Cemil Özgür Öneği, İzmir İl Müftüsü Salih Sezik, İzmir İl Müftü Yardımcısı Şadiye Yılmaz, Karabağlar İlçe Müftüsü Fahri Tüfekçioğlu, Konak İlçe Müftüsü Uğur Kocabaş, İzmir il Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Doğru, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyd Dayhan, Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Başkanı Halil Fatih Boyacı, Kestanepazarı Yönetim Kurulu Üyeleri, Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yöneticisi İbrahim Eker, Kestanepazarı Merkez Kur’an Kursu Yöneticisi Sadık Daştan, Sivil Toplum Temsilcileri, din görevlileri, öğrenciler, öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.