Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kur’an Muhafızları Vatan Muhafızlarını Ziyaret Ediyor

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Madde Ayrılığı Kültür Birlikteliği Yaşatır” projesi kapsamında Niğde’ye gezi düzenledi. Yapılan gezide hafız öğrenciler 15 Temmuz Şehidimiz Ömer Halis Demir’in kabri başında Kur’an-ı Kerim okudu.

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü, “Madde Ayrılığı Kültür Birlikteliği Yaşatır” projesi kapsamında 15 Temmuz Şehidimiz Ömer Halis Demir’in kabrine ziyaret düzenledi. Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Hatay Yerleşkesi’nde bulunan Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu ve Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda eğitim gören 30’u hafız 43 öğrenci Cuma günü İzmir’den yola çıktı.

KABİR BAŞINDA HATİM

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı ve “Madde Ayrılığı Kültür Birlikteliği Yaşatır” projesi koordinatörü Ali Koç gözetiminde yapılan gezide öğrenciler, Cumartesi günü Ömer Halis Demir’in memleketi Bor ilçesi Çukurkuyu Kasabası’na ulaştı. Niğde ENSAR Vakfı Şubesi Temsilcisi Veysel Aşkın’ın da refakat ettiği grup burada 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halis Demir’in mezarı başında hatim ettikten sonra Ömer Halis Demir Kültür Merkezi’ne geçti.

ARKEOLOG REHBERLİĞİNDE ŞEHİR TURU

Kültür Merkezi’ni gezdikten sonra Ömer Halis Demir Şehitlik Anıtı’nı da ziyaret eden öğrenciler burada hatıra fotoğrafı çektirdi. Ardından Niğde Müzesi Arkeologlarından Mustafa Eryaman rehberliğinde Niğde şehir turu da yapan öğrenciler sırasıyla Antik Çağlarda Hitit ve Kapadokya Krallıkları Dönemi’nden kalma Gümüşler Manastırı’nı, Anadolu Beylikleri Dönemi’nden kalma Sungur Bey Camii’ni, Alaaddin Camii’ni daha sonra da Niğde Kalesi ve Niğde Müzesi’ni ve Tarihi Osmanlı Bedesteni’ni gezdi.

 

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Öğrencileri Şehit Ömer Halisdemir’in Kabrri başında hatim okudu ve duası yapıldı

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Öğrencileri Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’ni Ziyaret etti

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Öğrencileri Sungur Bey Camii’ yi ziyaret etti

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Öğrencileri Niğde Saat Kulesini Ziyaret etti

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Öğrencileri Niğde Gümüşler Manastırını Ziyaret Etti

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif