Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kur’an Kursumuza Yeni Kütüphane

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’daki Eğitim Kampüsü’nde yer alan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu binasının tadilatı sırasında kütüphanesi de yenilendi. Yenileme çalışmaları sonrası kütüphanedeki kitap mevcudu da 2 bin 500 üzerine çıktı.

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, yenileme çalışmaları sırasında yurt kütüphanesinin de daha kullanışlı bir alana çevrilmesini sağladıklarını dile getirdi. Hafızlık ve Kur’an eğitimi alan öğrencilerin kullanımına uygun hale getirilen kütüphanemizde yeni kitaplarımızla birlikte kitap mevcutlarının 2 bin 500’ün üzerine çıktığını vurgulayan Yurt Yöneticisi Taşcı, “Son eklediğimiz kitaplar ile kütüphanemizi çağın tüm gerekliliklerine göre güncelleme imkânımız oldu. Çocuklarımızın burada her türlü ilmi araştırmayı yapabilecek kaynağa sahiptir. Ayrıca 500 kadar da yaş gruplarına göre okuma ve hikâye kitabı aldık. Pek tabii ki okumanın ve öğrenmenin sınırı yoktur. Yıl içerisinde de belirlediğimiz 300 adet kitabı inşallah kütüphanemize kazandıracağız” dedi.

KİTAP SOHBETLERİ YAPILIYOR

Kütüphanede sadece Diyanet İşleri Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı kitapların bulunduğunun altını çizen Yurt Yöneticisi Taşcı, sözlerini şöyle tamamladı:

“Öğrencilerimize kitapları sevdirmek, okuduklarını tam manası ile öğrenmelerini sağlamak ve okuma fırsatı bulamadıkları kitaplar hakkında da bilgi sahibi olmalarını sağlamak adına kitap sohbetleri gerçekleştiriyoruz. Bu sohbetlerde öğrenciler kütüphanemizde bulunan ve okudukları kitapların incelemelerini yaparak, birbirlerine anlatıyorlar.”

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif