Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu 2018- 2019 eğitim öğretim yılı ilk veli toplantısı Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu konferans salonunda yapıldı.

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu veli toplantısında Kurs Yöneticisi Şaban Küçük ve Yurt Yöneticisi Halil Taşcı velilere öğrencilerin ders durumları ile ilgili genel bilgi verdi. Velilere, öğrencilerin hafızlık ve yüzüne bölümlerine nasıl ayrıldığı ve eğitim metotları hakkında detayları anlatan Kurs Müdürü Şaban Küçük, “Bizler burada aile olarak çocuklarımızı iyi bir biçimde geleceğe hazırlamak için çaba sarf ediyoruz. Çocuklarımızın geleceğe daha iyi bir biçimde hazırlanmaları için siz velilerimizin de desteği hiç şüphesiz ki çok önemli. Lütfen çocuklarımızı hafız olmaları için zorlamayalım. İnanın hafızlık bir yetenek ve nasip meselesi. Yüce Rabbim nasip ederse olacak bir durum. Burada hafızlık bölümüne seçilmeyen öğrencilerimiz de yüzüne bölümlerde aldıkları eğitimle inanın çok iyi yerlere gelecektir” şeklinde konuştu.

“İLETİŞİM ÇOK ÖNEMLİ”

Kurs ve Yurt hocaları ile öğrenci velileri arasındaki iletişimin öğrencilerin akademik başarıları için çok önemli olduğunu belirten Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, velilerden bu konuda daha fazla destek olmalarını istedi. Kestanepazarı’nda yapılan eğitim ile öğrencilerimizin gelecekte çok iyi yerlere geleceğinden hiç şüphesi olmadığının altını çizen Taşcı, “İlahiyat dışında Tıp ya da Mühendislik veya Hukuk gibi bölümleri de seçecek öğrencilerimiz olacaktır. Bizler öğrencilerimizin bu tercihlerinde tamamen yanlarında olacağız” dedi.

Öğrencilerin akademik başarılarını artırmak için moral ve motivasyonlarını da çok yakından takip ettiklerini dile getiren Taşcı, “Sık sık sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunuyor, çeşitli geziler düzenleyerek öğrencilerimizin yaşadıkları coğrafyayı ve tarihimizi yerinde öğrenmelerini amaçlıyoruz. Ayrıca uygun eserler olduğunda sinemaya götürüyor, ya da hava şartlarına göre piknik gibi etkinlikler düzenliyoruz. Bu sayede öğrencilerin sıkılmalarının da önüne geçerek derslere olan ilgilerini canlı tutmayı başarıyoruz” ifadelerini kullandı.

SINIFLARDA BİREBİR GÖRÜŞMELER YAPILDI

Öğrenci velileri genel görüşmelerin ardından kendi öğrencisinin sınıfına geçerek öğretmenlerden öğrencisiyle ilgili bilgiler aldı. Öğretmenler velilerimize kendilerine önceden hazırlanan ara karneleri takdim ettiler. Ara karnede öğrencinin 1.dönem boyunca aldıkları notlar yanında Okul, Kurs öğretmenleri, belletmen ve idare görüşleri de yer aldı. Veli öğretmen görüşmeleri sonrası velilere yemek ikram edilerek toplantı son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.