Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Hatay Eğitim Kampüsü içerisinde yar alan 286 öğrenci kapasiteli Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu ve Yurdu uzun bir aradan sonra tadilata alındı. Binanın yaklaşık 15 yıldır detaylı bir tadilattan geçirilmediğini dile getiren Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı 2. Başkanı İbrahim Özpoyraz, “Kur’an kursumuzda eğitim alan ve hafızlık yapan öğrencilerimize daha iyi fiziksel şartlar sunmak için binamızı son teknoloji ile yeniliyoruz. Yaklaşık 1 milyon TL’ye mal olan bu yenileme çalışmalarında bizlerden desteklerini esirgemeyen hayırseverlerimize yönetim kurullarımız adına teşekkür ederim” dedi.

İlk etapta binanın dış cephesinde başlayan restorasyon işlerinde binanın ısı yalıtımını ele aldıklarını dile getiren Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı 2. Başkanı İbrahim Özpoyraz, bu aşamada binanın giydirilmesi ve boyanmasının yanı sıra tüm pencerelerinin de ısı yalıtımlı çift camlı sistemler ile değiştirildiğini dile getirdi. Binanın iç ve dışının tamamen boyanacağını da belirten Özpoyraz, “Binamız son yayınlanan yurt yönetmeliğine uygun olarak dizayn ediliyor. Bu doğrultu da yangın alarm ve söndürme sistemlerini de son teknoloji ile yeniliyoruz. Yaklaşık 15 yıldır küçük tadilatlar ile sorunları durdurulan binamız tepeden tırnağa yenilenerek, Kur’an talebelerine ve hafızlara en iyi şekilde hizmet vermeye başlayacak” dedi.

KESTANEPAZARI GÜCÜNÜ GÖNÜLLÜLERİNDEN ALIR

Bina içerisinde ayrıca yatakhanelerin ve yemekhanenin de tamamen yenileneceğini belirten 2. Başkan Özpoyraz, sözlerini şöyle tamamladı:

“Yapılan tadilatın tamamlanması yaklaşık 1 Milyon TL’ye mal olacak. Bu maliyetin altından Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı olarak elbette çıkacağımıza inancım tamdır. Çok uzun bir geçmişe sahip ve Türkiye’nin en köklü hafızlık müessesesi olan kurumlarımız esas gücünü gönüllülerinden almaktadır. Kestanepazarı ailesinin ve tüm gönüllülerin bu çalışmalarda maddi ve manevi desteklerini bizlerden esirgemeyeceğine güvenim tamdır.”

TADİLATIN YÜZDE DOKSANI BİTTİ

Bina tadilatının yeni eğitim öğretim dönemine yetişeceğini belirten Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği İdari İşler ve Personel Müdürü Ahmet Özer, yapılan tadilatın çok detaylı olması ve binanın da eski olması nedeniyle uzun sürdüğünü belirtti. Binanın iç tadilatına girildiğinde öngörülemeyen ve beklenmeyen birçok yeni sorunla da karşılaştıklarının altını çizen Özer, “Temiz ve pis su boruları tamamen dolmuş. Tüm boruları söküp binaya yeniden sıhhi tesisat yaptık. Ayrıca binanın tüm elektrik tesisatını da yeniden yaptık. Bunlar artı maliyet olmasından öte bizlere çok zaman kaybettiren bir takım işlerdi. Binamızda sınıf kapılarından, tuvaletlere, duşlardan, koridorlara kadar her yer tadilat edilerek yeniden yapılıyor. Ayrıca öğrencilerimiz için duşlarda giyinme kabinleri de yapılıyor. Tüm işlerin yüzde doksanlık kısmı bitti. Binamızın yeni eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

Ahmet Özer(solda) ve İbrahim Özpoyraz(sağda) yenilenen yurdu yerinde inceledi

286 öğrenci kapasiteli Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu ve yurdu baştan aşağı yenileniyor

286 öğrenci kapasiteli Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu ve yurdu baştan aşağı yenileniyor

Binadaki alarm ve yangın söndürme sistemleri son teknoloji ile yenilendi

Binanın tüm sıhhi ve elektrik tesisatı yenilendi

yatakhaneler ve koridorlar dahil olmak üzere binadaki tüm kapı ve pencere sistemleri yenilendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.