Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kur’an Kursu Öğrencilerimiz Ödüllendirildi

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Eğitim Kampüsü içerisinde bulunan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda eğitim gören öğrencilere yarıyıl tatili öncesi başarı ödülleri verildi. Ödül töreninde konuşan Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, öğrencilerin hem uhrevi hem de dünyevi tüm ilimlerden istifade ederek yetişmelerinin önemine vurgu yaptı.

DERS VE KURS BAŞARILARI İLE TAKDİR VE TEŞEKKÜRE HAK KAZANDILAR
Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda eğitim gören öğrenciler için sinema ve sergi salonunda ödül töreni düzenlendi. Hem kurstaki hem de okullarındaki akademik başarıları gözönüne alınarak değerlendirilen 153 öğrenciden 98’i takdir belgesi, 51 öğrenci de teşekkür belgesi almaya hak kazandı.

ÖRNEK DAVRANIŞLAR VE BİRİNCİLİKLERDE ÖDÜLLENDİRİLDİ
Yapılan törende ayrıca, dönem boyunca gösterdikleri güzel ahlaklı, çalışkan, disiplinli ve iyi niyetli davranışlarla arkadaşlarına iyi örnek olan Abdullah Sait Okuroğlu, Abdüssamed Yeşil ve Furkan Melih Bayındır kol saati ve raket takımıyla ödüllendirildi. Ayrıca Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması İzmir Güney Bölge Birincisi Halil İbrahim Durut, İzmir Güney Bölge Ortaokullar Arası Güzel Ezan Okuma Yarışması Birincisi Ömer Baydar, Hafızlık Dersleri Birincisi Yunus Emre Sünbül ve Hisar Anadolu İmam Hatip Ortaokulu Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu dönem birincisi Mustafa Ayan’a da kol saati hediye edildi. Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu yöneticileri ve hocalarının ellerinden başarı belgeleri ile hediyelerini alan öğrenciler mutlu bir şekilde yarıyıl tatillerine başladı.

“UHREVİ DÜNYEVİ TÜM İLİMLERDEN İSTİFADE EDİN”
Ödül töreninde yaptığı konuşmada öğrencileri tebrik eden Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, “Geleceğin ilim ve bilim insanları ile sanatçıları sizler olacaksınız. Sizler toplumumuzun geleceğisiniz. Geleceğimizi sizler şekillendireceksiniz. Uhrevi ve dünyevi tüm ilimlerden istifade edin. Kur’an ve sünnet ışığında insanlığa hizmet edecek ilimden ve bilimden ayrılmayın” dedi.

“TATİLİNİZİ İYİ DEĞERLENDİRİN”
Öğrencileri 2018-2019 Eğitim- Öğretim Yılı 1. Dönemi’nde göstermiş oldukları üstün başarıdan dolayı da tebrik eden Yurt Müdürü Taşcı, “Hepiniz fedakârca ve sebatla yaptığınız çalışmaların karşılığını aldınız. Başarınızda emeği geçen tüm hocalarım ve öğretmenlerime sizler adına bir kez daha teşekkür ederim. Hepiniz tatilinizi iyi değerlendirin. Sizleri ikinci dönemde dinlenmiş ve yenilenmiş olarak sağ salim görmek hepimizin en büyük dileğidir” şeklinde konuştu.

Ülke kalkınmasının iyi bir geleceğin ancak çocuklarımızın iyi eğitim alması ile mümkün olduğunu da belirten Taşcı, sözlerini şöyle tamamladı:
“Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim eğitimi alan öğrencilerin maddi ve manevi ihtiyaçlarının karşılanması, eğitim, sosyal ve kültürel programların yapılabilmesi için bizlere her zaman destek olan Karabağlar müftülüğümüze, dernek ve vakıf yönetim kurulu üyeleri ile değerli bağışçılarımıza teşekkür ederim.”

Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu yöneticileri ve hocalarının ellerinden başarı belgeleri ile hediyelerini alan öğrenciler mutlu bir şekilde yarıyıl tatillerine başladı.

Abdüssamed Yeşil- Halil Taşcı

Yunus Emre Sünbül- Fatih Gülpamuk

Mustafa Ayan- Halil Güler

Abdullah Sait Okuroğlu- İrfan Zerener

Ömer Baydar- Mehmet Erikli

Halil İbrahim Durut- Mehmet Keskin

Furkan Melih Bayındır- Orhan Akın

Öğrencileri 2018-2019 Eğitim- Öğretim Yılı 1. Dönemi’nde göstermiş oldukları üstün başarıdan dolayı da tebrik eden Yurt Müdürü Taşcı, “Hepiniz fedakârca ve sebatla yaptığınız çalışmaların karşılığını aldınız. Başarınızda emeği geçen tüm hocalarım ve öğretmenlerime sizler adına bir kez daha teşekkür ederim” dedi.

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif