Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu 8.sınıf LGS hazırlık grubu öğrencilerimize tarih bilincini aşılamak, zihinsel ve kültürel gelişimlerini devam ettirmek için İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü katkılarıyla Ödemiş – Birgi gezisi etkinliği yapıldı. Geziye 30 öğrencimiz katıldı.
Geziye katılan öğrencilerimiz Birgi Meydan Kahvesi, Güdük Minare Mescidi, Aydın Oğlu Mehmet Camii, Derviş Ağa Camii, Derviş Ağa Hamamı, Derviş Ağa Medresesi, İmamı Birgivi Medresesi ve İmamı Birgivi Kabri, İpek Dükkânı, Karaoğlu Camii, Küp Uçuran Kulesi gibi birçok alanı ziyaret ettiler.

Öğrencilerimiz öğle namazı sonrası yurdumuzda hazırlanan köfte ekmek ile öğle yemeklerini yediler. Gittikleri kabirlerde bulunan dedelerimize dua ettiler, Fatihalar okudular. Öğrencilerimize Eğitim Koç’u Şakir Çoban ile Mümessil Nihat Oruç rehberlik ettiler.

Kültürel Faaliyetler Öğrencilerimizin Ders Başarılarını Artırıyor

Yatılı eğitim gören öğrencilerin eğitim ve öğretim başarılarının artmasında bu faaliyetlerin çok büyük önem arz ettiğini belirten Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, Öğrencilerimizin tarihi ve kültürel öğeleri bizzat yerlerinde görerek ziyaret etmeleri son derece faydalı olmaktadır. Bu yolla öğrencilerimiz hem gezerek mutlu olmakta, hem öğrenmekte, hem de ülkemizin kültürel zenginliklerini yerinde görerek tarihi bilinçlerini geliştirmektedirler. Bu faaliyeti yapmamızda büyük katkısı bulunan İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkür ederim” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.