Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kur’an Eğitimi’nde Dört Dörtlük Başarının Adresi Kestanepazarı

Türkiye’nin yüz yılı aşkın süredir aralıksız hafızlık eğitimi veren yegâne kurumu olan Kestanepazarı, Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün İmam Hatip Okulları’na yönelik yaptığı mesleki yarışmalarda İzmir’de elde ettiği 4 birincilikle Kur’an-ı Kerim eğitimindeki kalitesini bir kez daha gözler önüne serdi.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün İmam Hatip Okulları’na yönelik yaptığı Mesleki Yarışmalara Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda eğitim gören öğrencilerimiz, yine Kestanepazarı Eğitim Kampüsü içerisinde yer alan ve eğitim hayatlarına devam ettikleri İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi adına katıldı. Katıldıkları yarışmalarda büyük başarı gösteren ve birçok dereceye imza atan öğrencilerimiz toplamda 4 ayrı alanda birincilik kazandı.

Lise öğrencilerimizden Yunus Emre Karcı, Liseleri Arası Genç Seda Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması İzmir 2. Bölge Birincisi olurken, Mesut Ceylan da İmam Hatip Liseleri Arası Genç Genç Hatipler Hutbe Yarışması İzmir 2. Bölge Birinciliğini kazandı. Aynı yarışmanın ortaokullar kısmında yarışmaya katılan öğrencilerimizden Ömer Baydar İmam Hatip Ortaokullar Arası Genç Seda Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması İzmir 2. Bölge Birinciliğini göğüslerken Nurullah Boyraz da İmam Hatip Ortaokullar Arası Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması İzmir 2. Bölge Birinciliğini elde etmeyi başardı.

Millî Eğitim bünyesinde yapılan yarışmada aldıkları başarı ile okullarını temsilde başarı sağlayan öğrencilerinden dolayı veli olarak büyük gurur duyduklarını belirten Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Müdürü Hafız İsa Özgen, yetiştirdikleri öğrencilerin almış oldukları başarıların kendileri için ayrı bir gurur kaynağı olduğunu dile getirdi.

“ÖĞRENCİLERİMİZ MİLLETİMİZİ VE DEVLETİMİZİ DE EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEKTİR”
Kur’an Kursu’na 10-11 yaşlarında gelen ve yatılı eğitim alan öğrencilerin tüm yurt hocalarının evladı gibi olduğunu da vurgulayan Kurs Müdürü Özgen, “Bu yavrular bizlere ümmetin emaneti. Emin olun ki biz bu çocukları kendi evlatlarımızdan bir an olsun ayrı düşünmüyoruz. Hal böyle iken öğrencilerin göstermiş oldukları başarılardan da hocaları olarak bizler de kendimize bir nebze olsun pay çıkarıyor, mutlu oluyor ve gurur duyuyoruz. Bizler Kestanepazarı’nın Millî ve Manevi eğitim kalitesinden eminiz. Kestanepazarı’nda bu duygu ve düşüncelerle eğitim alan yavrularımız nasıl ki bugün eğitim aldıkları okulları başarı ile temsil ettilerse emin olun ki yarın da içine doğdukları milletimizi ve devletimizi de en iyi şekilde temsil edeceklerdir. Öğrencilerimizi ve kıymetli hoca ve öğretmenlerini bu başarılarından dolayı tekrar tebrik eder başarılarının devamını dilerim” dedi.

“BAŞARININ SIRRI KESTANEPAZARI EĞİTİM GELENEĞİDİR”
Kestanepazarı Eğitim Kampüsü içerisinde yer alan ve lise öğrencilerimize hizmet veren Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Zübeyir Kuyubaşı da öğrencilerinin yarışmalarda gösterdiği başarıdan dolayı büyük gurur duyduklarını dile getirdi. Öğrencilerin mesleki yarışmalarda bu denli başarılı olmasının Kestanepazarı Eğitim Geleneğinden kaynaklandığının altını çizen Müdür Kuyubaşı, açıklamalarına şöyle devam etti:
“Bizler Karabağlar Müftülüğü’nde Hafızlık ve Kur’an- Kerim Eğitimini tamamlayıp ortaokuldan başarı ile mezun olup liseye geçen yavrularımıza eğitim sürelerinde yardımcı olmak için çalışıyoruz. Bu süre zarfında öğrencilerimizin aldıkları temel dini bilgileri yanı sıra Kur’an-ı Kerim ve hafızlık eğitimlerinde edindikleri meziyetleri de kaybetmemeleri için hocalarımızdan aldığımız destekle öğrencilerimizle bu tür eğitimlerin tekrarlarını yapıyoruz. Sahip olduğumuz imkân ve bu ekol sayesinde akademik başarının yanı sıra öğrencilerimizin mesleki derslerde de başarıları katlanarak artmakta. Bu başarının elde edilmesinde emeği geçen tüm hocalarımızı ve öğretmenlerimizi ve başarı da en büyük pay sahibi öğrencilerimizi bir kez daha tebrik eder başarılarının devamını dilerim”

FOTOĞRAF ALTI: (Soldan sağa) Ömer BAYDAR, Yunus Emre KARCI, Nurullah BOYRAZ, Mesut CEYLAN

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif