Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Konya İkra’r Hafızlık Kursu, Kur’an Kursumuzu Ziyaret Etti

İzmir Hatay’daki Kestanepazarı Eğitim Kampüsü’nde bulunan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’muzu, Konya İkra’r Hafızlık Erkek Kur’an Kursu ziyarete geldi.

Konya İkra’r Hafızlık Erkek Kur’an Kursu Genel Koordinatörü Mevlüt Büyükavcuoğlu, Selçuk Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Hüseyin Akıncı, Selçuklu Külliyesi Yapma Yaşatma Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Çakır ve Kur’an Kursu Müdürü Yusuf Bülbül’ün aralarında bulunduğu heyet Kestanepazarı Hafızlık Sistemini yerinde incelemek için Kur’an kursumuzu ziyaret etti. Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı’nın makamında ağırladığı ziyaret heyetine, Kurs Yöneticisi Hafız İsa Özgen ile birlikte Kestanepazarı Hafızlık Eğitim Sistemi hakkında detaylı bilgi verdi.

Ardından Kur’an Kursu Hocalarıyla da bir araya Konya İkra’r Hafızlık Erkek Kur’an Kursu heyeti, hafızlık eğitimi üzerine hocalarla istişarelerde bulunarak bilgi alışverişi yaptı. Yapılan istişarelerin ardından Kur’an Kursu yurdunu ve Kestanepazarı Eğitim Kampüsü’nü gezen heyet, yurt öğrencilerinin sahip olduğu imkânları yerinde inceledi. Yurt imkânlarının çağımızın tüm gerekli ihtiyaçlarına cevap verecek ve öğrencilerin geleceğe tam donanımlı olarak hazırlanması için gerekli tüm imkânlara sahip olduğunu belirten heyet, öğrencilere sunulan imkânların çeşitliliği hakkında da not alıp olumlu değerlendirmelerde bulundu.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif