“Kınalı Kuzular Çanakkale Yollarında” Duygulu Anlar Yaşattı


Karabağlar Müftülüğü’nün gerçekleştirdiği Çanakkale Şehitlerini Anma Programı, Kestanepazarı Konferans Salonu’nda gerçekleşti.
18 Mart 2016
Programda Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Tiyatro Topluluğunun sergilediği “Kınalı Kuzular Çanakkale Yollarında” oyunu duygulu anlar yaşattı.

Oyun Düğünü Olan Mehmet ve Arkadaşlarının Çanakkale Savaşına Katılmasını Anlatıyor
Oyun Düğünü Olan Mehmet ve Arkadaşlarının Çanakkale Savaşına Katılmasını Anlatıyor

Kestanepazarı Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı’nın yönetmenliğini yaptığı beş perdeden oluşan oyun savaş döneminde yaşanan farklı hayat hikayelerini Çanakkale Savaşı penceresinden anlatıyor. İzleyicilerin beğeni ile takip ettiği oyunun savaş yıllarında yaşanan zorlukları ve fedakarlıkları anlattığı sahneleri salonda göz yaşlarıyla izlendi.

Kınalı Kuzular Çanakkale Yollarında Oyunu İzleyicilere Çanakkale Savaşını Tekrar Yaşattı
Kınalı Kuzular Çanakkale Yollarında Oyunu İzleyicilere Çanakkale Savaşını Tekrar Yaşattı

Çanakkale Destanı Kan ile Yazılmış Bir Zaferdir

Çanakkale Şehitlerini Anma Programının açılış konuşmasını yapan Karabağlar İlçe Müftülüğü Vaizi Osman Turgut Dilek; Çanakkale Savaşında şehitlerin çektiği sıkıntılara değinerek ve zaferin iman gücünden kaynaklandığı belirterek: “Destanlar mürekkep ile yazılırken, Çanakkale destanı aziz şehitlerimizin kanları ile yazılmıştır. Şehitlerimizden bize üç emanet kaldı; ‘vatan sevdası, emanet düşüncesi, cihat etmek.’ Bunlar bize şehitlerimizden kalan emanetlerdir.” dedi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif