Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ile Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı’nın hamiliğini yaptığı Hisar Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencileri Uzay Kampı’nı ziyaret etti.

Hisar Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencileri geçtiğimiz hafta sonu Ege Serbest Bölge içerisinde bulunan Uzay Kampı’nı ziyaret etti. Kestanepazarı Sosyal Faaliyetler Sorumlusu Halil İbrahim Atakan’ın nezaretinde gerçekleşen gezide, gezegenimizin de içerisinde bulunduğu Güneş Sistemi ve Samanyolu Galaksisi hakkında bilgi alan öğrencilerin dikkatini en çok uzay simülasyonu çekti.

UZAY DENEYLERİNİ İZLEME İMKÂNI BULDULAR

Uzay Kampı yetkililerinin rehberliğinde yapılan ziyarette öğrenciler astronot kıyafetleri hakkında bilgi alırken, uzay istasyonu hareket eğitimi, yer kontrol merkezi turu, yer çekimi koltuğu ve ilginç bilimsel deneyleri de izleme fırsatı buldu.

MARS’A KURULMASI PLANLANAN ÜS HAKKINDA BİLGİ ALDILAR

Gezi kapsamında gördükleri uzay mekiği ile topraksız bitki üretiminden çok fazla etkilendiklerini belirten öğrenciler, uzay araştırmaları için teknolojilerin nasıl geliştirildiği hakkında da yetkililerden bilgi aldı. Gelecekte Mars’a kurulması planlanan uzay üssü hakkında da detaylı bilgi alan öğrenciler yapılan geziden son derece mutlu olduklarını dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.