Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

“Kestanepazarı’nı Gördüğüm En İyi Örnek Olarak Adlandırabilirim”

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’daki Eğitim Kampüsü’nü ziyaret eden İzmir İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Turgay Esen Kestanepazarı için, “Kur’an Kursu alanında bugüne kadar gördüğüm en iyi örnek kurum diyebilirim” dedi.

İzmir İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Turgay Esen, İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen, Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü tarafından gerçekleştirilen Genç Diriliş Projesi’ndeki şiir ve kompozisyon yarışması ödül töreni için kampüsümüzü ziyaret etti. Ziyaret esnasında Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyd Dayhan tarafından ağırlanan İl Müdürü Esen, Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Zübeyir Kuyubaşı ve Kestanepazarı Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç ile birlikte kampüsü gezdi.

“ATÖLYELER ÖĞRENCİLERİN GELİŞİMİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”
Ziyaret sırasında Kur’an-ı Kerim ve hafızlık eğitimi alan öğrencilerin boş zamanlarını kişisel gelişimleri için yararlı bir şekilde değerlendirmeleri amacıyla yapılan atölyeleri gezen İl Müdürü Esen, “Bu atölyeler yoğun eğitim hayatı sırasında öğrencilerin enerjilerini atmaları, hafızalarını rahatlatıp derslerine daha da yoğunlaşmalarını ve özgüvenlerini artırıcı özelliktedir. Eğitime bu tür çağdaş modeller ile yaklaşan, başarılı kurumları görmekten çok büyük mutluluk duyuyorum. Kestanepazarı için, Kur’an kursları alanında bugüne kadar gördüğüm en iyi örnek diyebilirim. Sizleri bu çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyorum” dedi.

İl Sivil Toplumla ilişkiler Müdürü Turgay Esen, atölyeleri gezdikten sonra Teknofest 2019 Türkiye İkincisi olan Kestanepazarı öğrencileri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif