Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

444 9 232

Türkiye’nin en köklü hafızlık müessesesi olan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği yeni eğitim öğretim döneminin açılması ile başladığı çevre ziyaretlerine Turgutlu ile devam etti. Turgutlu Kaymakamlığı, Müftülüğü veTicaret Borsası’nı ziyaret eden Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç, ayrıca mezunlarımıza da uğrayıp gerçekleştirilen projeler hakkında bilgi verdi.

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan’ı makamında ziyaret etti. Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin köklü tarihi, gerçekleştirdiği projeler ve eğitim faaliyetleri hakkında detaylı bilgi verdi.

“KAYMAKAM TURAN’DAN TEBRİK”

Yapılan ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Turgutlu Kaymakamı Turan, Kestanepazarı Eğitim Kampüsü’nün içerisinde yer alan Kur’an Kursu, ortaokul, lise ve ilahiyat fakültesi ile birlikte bir külliye şeklinde yer alması eğitim açısından büyük fırsat olduğunun altını çizdi. Eğitimde böylesi bir kampüs yapısının arzu edilen başarıyı yakalamak için önemli bir unsur olduğunu da dile getiren Kaymakam Turan, “Bugüne kadar Milli Eğitim camiasına kazandırdığınız projelerinizden ve gelecek için planladığınız faaliyetlerden ötürü sizleri tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim” dedi.

“ÖRGÜN EĞİTİMLE BİRLİKTE HAFIZLIK ÖNEMLİ”

Öğleden sonra Turgutlu Müftülüğünü ziyaret eden Ali Koç, Turgutlu’ya yeni atanan İlçe Müftüsü Fethullah Yavuz’a Kestanepazarı ailesinin selamını ve hayırlı olsun dileklerini iletti. Gerçekleştirilen ziyaret ve hayırlı olsun dileklerinden dolayı Kestanepazarı ailesine teşekkür eden İlçe Müftüsü Yavuz, uygun bir zaman Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ile Kestanepazarı Kur’an Kursları’nı ziyaret etmek istediğini dile getirdi. Kestanepazarı’nın örgün eğitimle birlikte hafızlık projesi hakkında da bilgi alan Turgutlu Müftüsü Yavuz, “Bu proje çok önemli. Bu konuda yapmış olduğunuz çalışmalar ve başarılarınızdan ötürü sizleri tebrik ederim” şeklinde konuştu.

MEZUNLARIMIZLA BİR ARAYA GELDİ

Müftülük ziyaretinin ardından Turgutlu’da bulunan Kestanepazarı Mezunlarını da ziyaret eden Halkla İlişkiler Müdürü Koç, Diyanet İşleri Başkanlığı Görevlisi Hasan Hüseyin Özkara, Recep Tosun, Turgutlu Vaizi Özcan Arık ve Turgutlu Murakıbı Şaban Yıldız ile bir araya geldi. Kestanepazarı’nın yakın dönemde bitirdiği ve önümüzdeki süreç için planladığı çalışmalar hakkında da mezunlarımızı bilgilendiren Ali Koç, mezunlarımıza desteklerinden ötürü teşekkür etti.

(Soldan sağa) Recep Tosun, Ali Koç, Uğur Turan, Hasan Hüseyin Özkara

(Soldan Sağa) Hasan Hüseyin Özkara, Özcan Arık, Fethullah Yavuz, Ali Koç, Recep Tosun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.