Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Milli Kültür Ve Ahlaka Hizmet Vakfı, Sudan’daki Uluslararası Afrika Üniversitesi’nde iftar programı düzenledi. Üniversite Sekreteri ve İlahiyat Fakültesi Dekan Vekili’nin de katıldığı iftar programında tüm öğrenciler hep birlikte Türkiye ve Kestanepazarı için dua etti.

Ülkemizin Kara Kıta olarak anılan Afrika’da batılı ülkelerin sömürgeci politikalarına karşılık atalarımızın izinde, yardım amaçlı yapmış olduğu Afrika Açılımı’na bir destek de Milli Kültür Ve Ahlaka Hizmet Vakfı’ndan geldi.

Milli Kültür Ve Ahlaka Hizmet Vakfı’ndan, öğrencilerinin yüzde 90’ı Afrikalı işadamlarının yapmış olduğu yardımlar sayesinde yüzde yüz burslu okuyan Sudan’ın başkenti Hartum’daki Uluslararası Afrika Üniversitesi’nde iftar programı gerçekleştirdi.

HEP BİRLİKTE TÜRKİYE’YE DUA ETTİLER

Kestanepazarı Kur’an Kursları’nda aldıkları eğitimin ardından Arapça Dil Bilgileri geliştirmek için yine Milli Kültür Ve Ahlaka Hizmet Vakfı’nın sağladığı burs imkânı ile Sudan’a giden öğrencilerimizin düzenlediği organizasyonda 500 öğrenci aynı anda orucunu açma imkânı buldu. Uluslararası Afrika Üniversitesi Genel Sekreteri Ahmet Tahir ve İlahiyat Fakültesi Dekan Vekili Muhammed Osman Muhammed Abdallah’ın da katıldığı iftar programında öğrenciler hep birlikte Türkiye’ye ve Milli Kültür Ve Ahlaka Hizmet Vakfı’na desteklerinden dolayı teşekkür ederek dua etti.

ULUSLARARASI AFRİKA ÜNİVERSİTESİ

Uluslararası Afrika Üniversitesi 1980’lerin başlarında eğitim hayatına başlayan çok geniş bir arazi üzerine kurulmuş bir eğitim kurumudur. Bu üniversitede dini ilimler ve şeriat, tıp, hukuk, mühendislik, eğitim, eczacılık, diş hekimliği, ekonomi, işletme ve siyaset fakülteleri bulunmaktadır. En başta Afrika ülkeleri olmak üzere 90 farklı ülkeden 10 bine yakın öğrencisi olan Uluslararası Afrika Üniversitesi’nde yaklaşık 60 Türk öğrenci de eğitim almaktadır. Öğrencilerinin Yüzde 90’ı burslu eğitim alan okuldan alınan diplomaların, ülkemizde YÖK tarafından denkliği kabul edilmektedir.

Kestanepazarı, Sudan’daki Uluslararası Afrika Üniversitesi’nde iftar programı düzenledi.

Kestanepazarı, öğrencilerinin yüzde 90’ı Afrikalı iş adamlarının yapmış olduğu yardımlar sayesinde yüzde yüz burslu okuyan Sudan’ın başkenti Hartum’daki Uluslararası Afrika Üniversitesi’nde iftar programı gerçekleştirdi.

Uluslararası Afrika Üniversitesi Genel Sekreteri Ahmet Tahir ve İlahiyat Fakültesi Dekan Vekili Muhammed Osman Muhammed Abdallah’ın da katıldığı iftar programında öğrenciler hep birlikte Türkiye’ye ve Kestanepazarı’na desteklerinden dolayı teşekkür ederek dua etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.