Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç ile Basın Yayın Müdürü Emrah Yılmaz, Menderes Müftüsü Ömer Çoban’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında Kestanepazarı’nın Menderes’te yapmayı planlandığı Kur’an Kursu ve Külliye hakkında İlçe Müftüsü Ömer Çoban’a bilgi verildi.

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç, yeni eğitim öğretim döneminin açılışı ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere İzmir ve çevresinde bulunan resmi kurum ziyaretlerine hız verdi.

HER YIL YÜZLERCE ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ EĞİTİM İMKÂNI SUNUYOR
Kurum ziyaretlerinde yetkililere kurulduğu günden itibaren başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencileri himaye ederek, tamamen ücretsiz eğitim ve barınma imkânı veren Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ile Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı’nın değerlerini anlatan Halkla İlişkiler Müdürü Koç, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Kur’an kursları ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı hamisi olduğumuz okul ve yurtlarda yapılan eğitim çalışmaları hakkında da yetkililere detaylı bilgi veriyor.

MENDERES’E KESTANEPAZARI KÜLLİYESİ
Makamında ziyaret ettiği Menderes Müftüsü Ömer Çoban’a da dernek ve vakıf çalışmalarımız hakkında bilgi veren Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç, Kestanepazarı Yönetim Kurulları Başkan ve Yöneticileri’nin, İzmir Hatay’daki Eğitim Kampüsü’nün bir benzerini de Menderes ilçemize kazandırmak istediklerini söyledi. Kestanepazarı’nda Hafızlık ve Kur’an eğitimi almak isteyen birçok öğrenciyi, yönergelerde belirtilen kontenjanları aşması sebebiyle İzmir Hatay’daki Eğitim Kampüsü başta olmak üzere Kur’an kurslarımıza alamadığımızı dile getiren Koç, “Yılda ortalama 100’e yakın öğrencinin Hafızlık ve Kur’an eğitimi alması için kabul edilebileceği büyük bir külliyeyi Menderes ilçemize kazandırmak istiyoruz. Geliştirdiğimiz projelerin onaylanması halinde önümüzdeki eğitim öğretim döneminde ilk öğrenci alımını da gerçekleştirip Cumaovası Havzası başta olmak üzere İzmir’in güneyi ve çevre illerden de birçok öğrencinin burada eğitim almasını sağlayabiliriz” dedi.

Kestanepazarı camiasını uzun yıllardan beri tanıdığını ve çalışmalarını takdir ettiğini dile getiren Menderes İlçe Müftüsü Ömer Çoban, derneğin ilçede böyle bir merkez düşünmesinin kendilerini de memnun ettiğini dile getirdi. Yapılacak Kur’an Kursları için müftülük olarak her zaman ellerinden geleni yapacaklarını da belirten İlçe Müftüsü Çoban, dernek yöneticilerine, çalışanlarına ve bağışçılarına hizmetlerinden ötürü teşekkür etti.

MENDERES MÜFTÜSÜ ÖMER ÇOBAN
1971 yılında İzmir’in Kiraz ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu 1977-1982 yılları arasında İzmir-Bayındır Kazım Dirik İlkokulunda okudu. Hafızlığını İstanbul-Bayrampaşa Yeşilcami Kur’an Kursu’nda tamamladı. Ortaokulu, İstanbul -Eyüp İmam Hatip Lisesi Orta bölümünde (1988) okudu. Liseyi İzmir Namık Kemal Lisesi’nde (1991) bitirdikten sonra fark derslerini vererek İzmir Hatay İmam Hatip Lisesinden 1994’te mezun oldu. Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 1997 yılında mezun oldu.

Görev hayatına, 1997 yılında İzmir’in Bayındır ilçesinde İmam-Hatip olarak başladı. 2000 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açtığı ihtisas kursu sınavını kazanarak kursiyer olarak katıldığı Trabzon Darıca Eğitim Merkezi’nde ihtisasını 2003 yılında tamamladı. Aynı yıl, Afyon ili Şuhut ilçesine Vaiz olarak atandı. 2004 yılında Malatya İli Kale İlçe Müftüsü olarak göreve başladı. Sonra sırasıyla Aydın İli Bozdoğan İlçe Müftüsü ( 2010-2013); Aydın İli Germencik İlçe Müftüsü (2013-2017) olarak görev yaptı.

27.03.2017 tarihinden itibaren İzmir –Menderes İlçe Müftüsü olarak görev yapmakta olup evli ve üç çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.