Kestanepazarı’ndan “Foça’ya İmam Hatip Projesi”ne tam destek

Kestanepazarı mezunlarından Foça İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’ne iadeyi ziyarette bulundu. Dernek başkanlığına da seçilen Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Başkanı Çoşkun Akın’ı tebrik ederek görevinde başarılar diledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Akar’ın Foça’ya yeni bir İmam Hatip Ortaokulu yapılması için çalışmalara başlandığını müjdelemesi üzerine de Dernek Başkanı Akın, yapılacak okul için dernek olarak ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

FOÇA’YA İMAM HATİP ORTAOKULU

Foça İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar, uzun bir dönem yurtlarında kaldığı ve Kur’an eğitimi de aldığı Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin Hatay’daki yurtlarını ziyaret etti. Dernek başkanlığına seçilen Çoşkun Akın’ı da tebrik ederek başarılar dileyen Akar, Foça Yeni Bağarası’na yeni bir eğitim binası kazandırmak için çalışmalara başladığını belirtti. Akar, yeni yapılacak ve 4 ya da 5 katlı olması planlanan binada İmam Hatip Ortaokulu, İmam Hatip Lisesi ve ortaokulun bulunacağını da belirtti. Ortaokul ile imam hatip girişlerinin ayrı yapılması için proje geliştirdiklerini de dile getiren Akar, Yeni Bağarası ve çevresinde imam hatip okullarının bulunmadığını ve yapılacak okulun büyük bir açığı kapatacağını sözlerine ekledi.

KESTANEPAZARI’NDAN TAM DESTEK

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin, her zaman mezunlarının ve eğitim camiasının destekçisi olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Başkan Çoşkun Akın, Yüksel Akar’ı çalışmalarından dolayı tebrik etti. Yapılacak okulun büyük bir açığı kapatacağını ve bölgedeki vatandaşların isteklerine cevap vereceğinden emin olduğunu da dile getiren Akın, “Bizler burada üstümüze düşen tüm sorumlulukları büyük bir memnuniyetle yerine getirmek isteriz. Uygun görülürse gerekli yasal prosedürleri tamamlayıp yapılacak yeni okulu kardeş okul ilan edelim. Kestanepazarı olarak bu projede eğitim camiamıza yardımcı olmak bizleri onure eder” dedi.

ÖĞRENCİLERİ SOSYAL TESİS İMKÂNI SAĞLANACAK

Öte yandan içerisinde futbol ve basketbol sahaları ile yüzme havuzu ve bisiklet yollarının bulunduğu Kestanepazarı Sosyal Tesisleri’nde, Foça’daki öğrencileri ağırlamaktan mutluluk duyacağını dile getiren Başkan Akın, Foça İlçe Milli Eğitim Müdürü Akar’ı öğrenciler ile birlikte önümüzdeki yaz sosyal tesislere davet etti. Davetten büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Akar, öğrenciler ile birlikte davete icabet edeceklerini belirtti.

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif