Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu tarafından Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’da bulunan Eğitim Kampüsünde düzenlemiş olduğu Yaz Kur’an Kursları sona erdi. Eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz için “Sertifika Töreni” düzenlendi. 

Törene; Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyd Dayhan, Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Boyacı, Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Zübeyir Kuyubaşı, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Personel ve İdari İşler Müdürü Ahmet Özer ,Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç, Kur’an Kursu Öğreticilerimiz , hocalarımız, öğrencilerin aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Yaz Kur’an Kursu’nu Başarıyla Bitiren Genç Yıldızlar Başarı Belgelerini Aldı

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nun, Peygamberimiz (s.a.v.)‘in “Sizin en hayırlınız Kur’an ı öğrenen ve öğretenlerinizdir” (Buhari, Fedail, 21) müjdesine nail olabilmek için Kestanepazarı Hatay Eğitim Kampüsü’nde düzenlediği Genç Yıldızlar Yaz Kur’an Kursunu başarıyla tamamlayan öğrencilere başarı belgeleri verildi. 

Genç Yıldızlar Yaz Kur’an Kursu’na kaydını yaptıran 100 öğrencimiz Kur’an-ı Kerim ve temel İslami İlimler eğitimlerinin yanı sıra  kişisel gelişim atölyelerinde Gastronomi, Ahşap, Robotik Kodlama, Akıl oyunları ve Güzel Sanatlar atölyelerinde yeteneklerini geliştirme imkânı buldu.

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyd Dayhan, öğrencilere seslendi.

Başkan Dayhan öğrencilere seslenerek “Sizler buralarda Kur’an-ı Kerim okumak başta olmak üzere, Allah’ı tanıdınız, Efendimiz ’in örnek hayatıyla tanıştınız ve temel dini bilgileri, namaz kılmayı ve yüce dinimizin şartlarını öğrendiniz. Sizlerin süsü güzel ahlaktır. En küçük davranışlarınızda bile, edep, nezaket ve zarafet olsun, inancınız ve ahlakınızla çevrenize ışık saçan bir kandil gibi olun. Öğrendiğiniz, bildiğiniz güzellikleri hayata taşımanın gayreti içerisinde olun, tercihinizi devamlı surette iyilikten yana kullanın. Yeryüzünde iyiliklerin çoğalması ve kötülüklerin azalması için çalışmayı kendinize ilke ve hayat düsturu edinin. Her zaman ailenizin gurur duyacağı, akrabalarınızın iftihar edeceği ve arkadaşlarınızın örnek alacağı erdemli bir duruş içerisinde olun” dedi.

Başkan Dayhan “Kur’an-ı Kerim eğitimi alarak başarı gösteren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, ailelerine de teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza yönelik Kur’an-ı Kerim öğretme, Peygamber Efendimizin (s.a.v) üstün ahlakını tanıtma ve onun yolunda bir hayat modeli takdim etmenin gayreti içerisinde bulunan Kur’an Kursu Öğreticilerimize, Hocalarımıza, Personelimize ve Yaz Kur’an kurslarında emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

Öğrenciler, günün sonunda aldıkları başarı belgeleri ve öğretmenleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.