Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Türkiye’nin en köklü hafızlık müessesesi olan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’ni ziyaret eden Dr. Adem Ergül, “Konuşma, Beden Dili ve Geliştiren Liderlik” ile ilgili yöneticilere ve öğrencilere iki ayrı grupta seminer verdi. Dr. Ergül, seminerlerinde Geliştiren Liderlik Kavramı’nın uygulanabilmesi için yöneticilerde olması mecburi olan bir takım özellikleri örnekleri ile açıkladı.

Şahsiyet Dili ve Geliştiren Liderlik kitabının yazarı Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı Eğitim Hizmetleri Müdürü Dr. Adem Ergül, Kestanepazarı’nı ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ile Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Yöneticileri ile bir araya gelen Dr. Ergül dernek ve vakıf faaliyetleri hakkında bilgi aldı. İzmir Hatay’da bulunan Eğitim Kampüsü’nü de gezen Dr. Ergül öğrenci ve eğitimciler ile sohbet etti.

ŞAHSİYET DİLİ ÇOK ÖZEL VE SIRLIDIR

Seminere, “Konuşma” ve “Beden Dili” üzerine çok sayıda çalışma yapıldığını belirterek başlayan Dr. Ergül, doğru iletişim için çok önemli olan bu iki alanın yanına bir üçüncü alanın daha eklenmesi gerekliliğine inandığına vurgu yaptı. Bu üçüncü alanın, kişiliğimizin söz ve kelimelere muhtaç olmadan, hemen her varlıkla çok özel ve sırlı bir şekilde konuşan bir yönümüz ile ilgili olduğunu ve kendisinin de buna “Şahsiyet Dili”  demeyi uygun gördüğünü söyledi.

Günümüz kişisel gelişim çalışmalarının çoğunlukla dış makyaja büyük değer verdiğini ve kişisel kaliteyi ruhsuz bir elbise gibi değerlendirdiğini dile getiren Dr. Ergül, Şahsiyet Dili’nin kabuğa değil öze yatırım yapan bir olgu olduğunu söyledi.

GELİŞTİREN LİDERLİK ÖZELLİKLERİ

İletişim kurarken alçak gönüllü olmanın önemine de değinen Dr. Ergül, kişi ne kadar alçak gönüllü olur ise muhatabının kalbinde makamının o denli yükseldiğini dile getirdi. Liderliğin bir önemli özelliğinin de yeni liderler geliştirmek olduğunun altını çizen Dr. Ergül, Geliştiren Lider’de samimiyet, dürüstlük, adalet, saygı ve güvenilirlik özelliklerinin mutlaka bulunması gerektiğini söyledi.

BAŞARI DİLEĞİNDE BULUNDU

Seminerin ardından Hisar Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nu da ziyaret eden Dr. Adem Ergül, burada Robotik Kodlama ve STEM sınıflarını gezerek öğrencilere başarı dileğinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.