Kestanepazarı’nda Piknik Keyfi

Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’na yeni kayıt olan öğrenciler Kestanepazarı Spor Tesisleri ve Mesire Alanı’nda düzenlenen piknik organizasyonunda gönüllerince eğlendi. Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, yaklaşık 3 haftadır yatılı olarak eğitim alan öğrencilerin düzenlenen etkinlikle moral ve motivasyonlarının da arttığını belirtti.

Kestanepazarı Spor Tesisleri ve Mesire Alanı’nda Kur’an Kursu öğrencilerinin moral ve motivasyonlarını artırmak için düzenlenen piknik etkinliğinde, birçok yarışmada düzenlenerek öğrencilerin kaynaşmaları da sağlandı.

Etkinlik alanına vardıklarında ilk olarak öğrencilerin, öğretmen ve belletmenler gözetiminde dağ yürüyüşü yaptığını belirten Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, ardından yakılan mangal eşliğinde piknik yapıldığını söyledi. Öğle namazının ardından gruplar halinde halat çekme yarışı, çuval yarışı, kaşıkta yumurta, mendil kapma, futbol, basketbol gibi sportif faaliyetlerde de bulunduklarını dile getiren Taşcı, “Öğrencilerimiz piknikte çok eğlenceli vakit geçirdi. Öğrencilerin moral ve motivasyonlarını artıran ve kaynaşmalarını sağlayan bu şekildeki etkinliklerimizi, öğrencilerimizin de talepleri doğrultusunda artırarak devam ettirmeyi düşünüyoruz” dedi.

 

“ALAN KÜÇÜK BİR HAYVANAT BAHÇESİ GİBİ”

Alanda bulunan ve Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Hasan Dayhan tarafından yaptırılan yörük çadırından çok etkilendiğini dile getiren öğrencilerden Mert Değirmenci ise duyguların şöyle aktardı:

“Alanda gördüğüm Otağ’dan çok etkilendim. Çadır da atalarımızın yaşam biçimleri ile ilgili bilgileri tecrübe etme imkânımız da oldu. Ayrıca alanda küçük ve büyükbaş hayvanlar ile köpeklerin bulunması da adeta alana bir hayvanat bahçesi görüntüsü katmış. Yapılan gezinin bizler için çok eğlenceli ve faydalı olduğunu düşünüyorum. Bize bu imkânlar sağlayan öğretmenlerimiz, hocalarımız ve değerli dernek yöneticilerimize sonsuz teşekkürler ediyorum.”

“TEKRAR GELMEYİ İPLE ÇEKİYORUM”

Arkadaşları ile birlikte yaptıkları sportif faaliyetlerde çok eğlendiklerini belirten 5. sınıf öğrencilerinden Hasan Hüseyin Köse; “Çok güzel bir alanda piknik yaptık. Kestanepazarı Spor Tesisleri’ne tekrar gelmeyi iple çekiyorum” şeklinde konuştu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu:
“Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.”
Buhârî, “Feżâʾilü’l-Ḳurʾân”, 21 | Ebû Dâvûd, “Vitir”, 14,15,19 | Tirmizî, “S̱evâbü’l-Ḳurʾân”, 15