Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Eğitimcileri, öğretmenler günü münasebetiyle yemek organizasyonunda bir araya gelerek, günü hep birlikte kutladılar. Mezunların, Kur’an Kursu Hocalarının ve Yönetimin katıldığı organizasyonun onur konuğu Eğitimci-Yazar Kadir Keskin oldu.

Açılış konuşmasını Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Hasan Dayhan yaptı. Konuşmasında; “Siz değerli hocalarımızın öğrencilerimize verdiği eğitimin ne kadar değerli olduğunun farkındayız. Öğrencilerimizin olduğu kadar vatandaşın da sizlere ihtiyacı var. Öğrencilerimize verdiğiniz emekten dolayı siz saygıdeğer hocalarımızın hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi. Kestanepazarı Fidan Eğitim Kurumları Derneği Başkanı M. Necati Gürsöz, Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Yaman, Kestanepazarı Lise Yurt Müdürü Mehmet Kandemir ve Karabağlar Müftülüğü Şube Müdürü Salih Elmas eğitimcilere hitaben teşekkür konuşması yaparak bu değerli günlerini kutladılar.

Son olarak onur konuğu Eğitimci-Yazar Kadir Keskin eğitimcilere hitaben konuşma yaptı. Öğretmenlerin öğrenciler üzerinde önemli bir etkisi, yönlendirici ve eğitici bir rol oynadığının altını çizerek yaptıkları bu kutsal mesleğin önemini vurguladı. Kendisinden de kısaca bahseden Keskin, kendisinin lise zamanlarında Kestanepazarı’nda öğretmenlerinin eğitime verdiği önemini anlatarak; “Görüyorum ki o zamandaki hocalarımın eğitimi ile bu zamandaki hocalarımın eğitimi arasındaki hassasiyet aynı tazeliğini korumakta. Bunları görmek gurur verici” dedi. Keskin; “Rahmetli Ali Rıza Güven, Salih Tanrıbuyruğu ve birçok değerli hocamızın yanı sıra kıymetli büyüklerimizi unutmak mümkün değil, onların üzerimizde emekleri büyük, bu kurumlarda emekleri büyük. Rabbim mekânlarını cennet eylesin inşallah” şeklinde duygularını ifade etti. Son olarak eğitimcilere kendisinin öğretmenlik ve müdürlük yaptığı hayatı boyunca edindiği tecrübeleri ve karşılaştığı durumları anlatan Keskin, “Eğitim-Öğretim Dedikleri” kitabını da öğretmenlerimize imzalayarak hediye etti. Organizasyon, eğitimcilere verilen hediyelerle son buldu.

 

Hasan Dayhan Öğretmenlerin Öğretmenler Gününü Kutladı
Hasan Dayhan Öğretmenlerin Öğretmenler Gününü Kutladı
Öğretmenlere Hediyeler Takdim Edildi
Öğretmenlere Hediyeler Takdim Edildi
Kadir Keskin Hediye Ettiği Kitaplarını Öğretmenler İçin İmzaladı
Kadir Keskin Hediye Ettiği Kitaplarını Öğretmenler İçin İmzaladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.