Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

KESTANEPAZARI’NDA MEVLİD-İ NEBİ ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

Tüm yurtta çeşitli programlarla kutlanan Hz. Peygamberin (S.A.V.) doğumu olan Mevlid-i Nebi etkinlikleri Kestanepazarı Hatay Kampüsü’nde de kutlandı. Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı’nın Kestanepazarı Özel Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’ndaki konferans salonunda gerçekleştirilen programda Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu ve Kestanepazarı Kur’an Kursu öğrencileri çeşitli etkinlikler düzenledi.

Konferans salonunda, saat 18.45’te başlayan programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, Hz. Peygamberimizin (S.A.V) sünnetine ve mesajlarına ihtiyacımız olduğunu vurguladı. Hz. Peygamberimizden gelen mesajlara da en az çeşitli sosyal paylaşım sitelerinden gelen haberlere baktığımız merakla bakmamız gerektiğini dile getirdi. Taşcı ayrıca, önümüzdeki günlerde 2018 Kestanepazarı Tiyatro Kulübü’nün oluşturacağını ve ecdadımızdan “Biz Osmanlıyız” adlı 6 perdelik tiyatro oyunun sergilemek için çalışmalarına başladığının müjdesini verdi.

Halil Taşcı’nın konuşmasından sonra, Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin düzenlediği ve bir çocuğun mevlid gecesi dedesiyle yolda karşılaşarak camiye gittiklerini anlatan skeçle devam eden programda, 5/A öğrencilerinden Enes Yüksel Kur’an tilaveti okudu. 8/A öğrencilerinden Osman Kılıç günün anlam ve önemiyle ilgili yaptığı konuşmasının ardından 8/B öğrencilerinden Mesut Ceylan “Bir Gece” adlı şiirini, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği şiir yarışmasında İzmir Üçüncülüğü kazanan 7/A öğrencilerinden Mustafa Şahan ise “Hz. Peygamber ve İlim” adlı şiirini okudu. Şiirlerin ardından 8/A öğrencileri hazırladıkları Naat Oratoryosu’nu sergilerken 7/A öğrencilerinin kurduğu koro da çeşitli ilahiler seslendirdi.

Programın sonrasında gecenin hazırlanmasında emeği geçen İlknur Kılıç ve Sevil Çelikel’e teşekkür edildi. Ardından öğrencilerimiz okuduğu Hatim, Yasin-i Şerif ve Aşır’ların duaları okundu. Ardından öğrenciler ve dışarıdan gelen misafirler ile birlikte Tanınmış Mescidi’ne geçilerek yatsı namazı kılınarak programa son verildi.

Mevlid-i Nebi etkinliği özel Hatay Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu konferans salonunda yapıldı.

Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, mevlid gecesi dedesiyle yolda karşılaşarak camiye giden bir gencin hikayesini anlatan skeç sahneledi.

 

Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu 8/A öğrencileri hazırladıkları Naat Oratoryosu’nu sergiledi.

Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Rasim Çakmak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün şiir yarışmasında İzmir 3. olan Mustafa ŞAHAN’ı tebrik etti.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif