Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı’nda Kurban heyecanı, her yıl olduğu gibi bu yıl da bayram namazının ardından hayırseverlerin katılımıyla birlikte coşkuyla yaşandı. Hayvanlarının kurban edilişine tanıklık etmek isteyen hayırseverler Kestanepazarı hocalarının nezaretinde tekbir getirerek ibadetlerini yerine getirdi.

Kurban sorumlusu Halil Taşcı, tüm kurbanların tekbirler eşliğinde İslami usullere uygun olarak kesildiğini belirtti. İsteyen tüm bağışçılara kurbanlarından et verildiğini de dile getiren Taşcı, “Hayırseverlerimiz sayesinde geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda öğrencilerimizin yıllık et ihtiyacı bağışlanan kurbanlar ile karşılandı. Kestanepazarı görevlileri nezaretinde İslami usullere göre vekâlet ile kesimleri yapılan kurbanların sahibi hayırseverlere de mesaj yolu ile bilgi verildi” dedi.

KURBANLAR İSLAMİ USÜLLERE VE HİJYEN KURALLARINA UYULARAK KESİLDİ
Makbuzsuz hiçbir hayvan bağışı alınmadığını özellikle vurgulayan Taşcı, “Kurban hizmetinde gerekli denetimler hem dernek görevlilerince hem de ilçe gıda tarım müdürlüğü görevlilerince gereği şekilde yerine getirildi. Hayırseverlerimizin arzu ettikleri hayvanlar tamamen İslami usullere göre ve hijyen kurallarına bağlı kalınarak kesildi. Kestanepazarı gönüllülerine bağışlarından dolayı teşekkür ederiz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

TEKNOLOJİ YATIRIMI KURBAN HİZMETLERİNİ HIZLANDIRDI
Kurban kesim tesislerinde geçen sene kurulan makara sistemine ek olarak bu sene de yeni elektronik kesim aletleri ve deri soyma makinesi alındığını belirten Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği İdari İşler Müdürü Ahmet Özer, yapılan teknoloji yatırımlarının karşılığının bağışçı memnuniyeti olarak geri döndüğünü söyledi. Geçtiğimiz senelerde dışarıdan ekstra ücretle kurban kesim işlerinde yardımcı olması için kasaplar getirildiğini de dile getiren Özer, “Bu sene dışarıdan kasap getirmedik. Tüm kurban hizmetlerini bünyemizde bulunan personellerimiz ile gerçekleştirdik. Üstelik kullanılan son teknoloji ile geçtiğimiz yıllarda 5 kurbanın işleminin bitirildiği sürede şimdi ortalama 15 kurbanın İslami usullere göre kesimi parçalanması yapılarak, bağışçıya istediği payın da teslimi yapılmakta. Kurban bağışçılarımız işlemlerin son derece hijyenik ve hızlı olmasından dolayı teşekkürlerini dile getirdi. Pek tabii ki bu da bizleri memnun etti” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.