Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı’nda Kur’an ve Hafızlık Eğitimi Başladı

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Kur’an-ı Kerim ve Hafızlık Eğitimi başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı yönerge doğrultusunda Covid-19 pandemisine karşı gerekli önlemler alınarak, yarı kontenjanla kursun açıldığını belirten Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Müdürü Şaban Küçük, tüm öğrenci ve hocalara yeni eğitim öğretim yılı için başarı dileklerinde bulundu.

GEREKLİ TÜM TEDBİRLER ALINDI
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı önerge doğrultusunda Korona Virüs’e karşı tüm tedbirleri aldıklarını belirten Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Müdürü Şaban Küçük, görevli tüm personellerin Korona Virüs salgını ve tedbir yöntemleri konusunda yeniden bilgilendirildiğini dile getirdi. Sağlık Bakanlığı’nın 14 Kuralı’nı tüm yönetici, hoca, öğrenci ve personelleri ile istisnasız uyguladıklarını da aktaran Küçük, toplam kontenjanın yarısı kadar öğrenci alarak yüzyüze hafızlık ve Kur’an-ı Kerim eğitimi verdiklerini söyledi.

“TEDBİRİ ELDEN BIRAKAMAYIZ”
Maske, mesafe ve temizlik kuralına uyulduğu sürece hiçbir sıkıntının yaşanmasının mümkün olmadığını da dile getiren Küçük, “Kontenjanlarımızı da bu sebeple yarı yarıya indirdik. Gönül ister ki çok daha fazla öğrencimiz ile birlikte eğitim öğretime başlayabilseydik. Lakin unutmayalım ki insan hayatı önemlidir. Bizlerin görevi yavrularımızı ve tüm toplumu bu hastalıktan korumak ve mümkün olan tüm tedbirleri almaktır. Kesinlikte tedbiri elden bırakamayız” şeklinde konuştu.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif