Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Öğrencilerimizin kitaplara olan ilgisini artırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Kestanepazarı Sergi Salonu’nda kitap sergisi açıldı.

kitapsergi2

Yaklaşık 250 yeni kitaptan oluşan serginin açılışına dernek idarecileri ve imam hatip ortaokulu öğrencilerimiz katıldı. Serginin koordinatörlüğünü Kestanepazarı Yurt Müdürü Halil Taşcı üstleniyor.

Programın açılış konuşmasında katılımcılara hitabeden Taşcı “Kestanepazarı’ndaki ikinci kitap sergimiz hayırlı uğurlu olsun. Bu sergimizde iki yüz elli kitabı sizlerle buluşturuyoruz.

Kestanepazarı İmam Hatip Orta Okulu Yurt Müdürü Halil Taşcı
Kestanepazarı İmam Hatip Orta Okulu Yurt Müdürü Halil Taşcı

İnşallah ay sonuna kadar bu sayıyı beş yüze çıkaracağız. Bu kitapları başlatmış olduğumuz “Okuyan gençlere bir kitap da sen al” kampanyasına destek veren velilerimiz, öğretmenlerimiz ve yurt idarecilerimizin katkılarıyla temin ettik. Bu kampanya şuanda da devam ediyor.” diyerek hayırseverleri projeye destek olmaya davet etti.

“Oku Mutlu Ol”

Temin ettikleri kitapları kütüphaneye koymadan önce öğrencilerin ilgisini çekmek için sergilediklerini dile getiren Müdür Taşcı, “Bağışlanan kitapların yazarlarına ve yayın evlerine teker teker bakarak öğrencilerimizin hoşuna gidecek kitapları seçtik. Birinci kitabımız Rasûlüllah (sav)’e indirilen Kur’an-ı Kerim. Zaten siz Kur’an-ı orijinal haliyle okuyorsunuz biraz daha zaman geçince acaba Kur’an bize ne diyor onu da okuyacağız. Bizim kitap sergisindeki amacımız dini bilgiler, fıkhi eğitimler alan sizlerin farklı alanlarda da bir bakış açısına sahip olması adına zaman ayırarak farklı kitapları okumanız. Sloganımız “Oku Mutlu Ol” arkadaşlar okuyacağız mutlu olacağız” dedi.

Sergilenen kitaplar içerisinde tarihimizi anlatan kitapların olduğunu vurgulayan Halil Taşcı, “Kitapların içersinde tarihimizden, ecdadımızdan örnek şahsiyetlerin hep hayat hikâyeleri var. Âlimleri, üstatları o güzel insanları okudukça geleceğin âlimleri sizler olacaksınız. Bunların hepsinin sırrı, esrarı bu kitapların içerisinde gizli” diye konuştu.

Kitaplar Hayal Dünyanızı Geliştirecek

Kitapları sergiden sonra kütüphaneye aktaracaklarını ve bundan sonra her öğrencinin haftada en az bir kitap bitirmesini hedeflediklerini söyleyen Taşcı, öğrencilerine faydalı olabilmek için kitap okumanın takipçisi olacaklarını ve kitapların öğrencilerin hayal dünyasını, hedeflerini geliştireceğini söyledi.kitapsergi4

Programda bir yılda elli ve üzerinde kitap okuyan dört öğrenci kitap kurdu olarak seçildi. Kitap kurdu olarak seçilen öğrenciler diğer öğrencilere kitap seçiminde ve okunmasında rehberlik edecek.

kitapsergi8

kitapsergi7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.