Kestanepazarı’nda Karne Sevinci

Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, 2017- 2018 Eğitim Öğretim yılının tamamlanması ile birlikte karne sevinci yaşadı. Son sınıfta bulunan 32 öğrencinin tamamı mezuniyet coşkusu yaşarken, okulda örgün eğitime devam eden öğrencilerin tamamının sınıflarını takdir veya teşekkür belgesi alarak bitirme başarısı göstermesi, Kestanepazarı ailesinin yüzünü güldürdü.

Tüm yurtta olduğu gibi 2016- 2017 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesiyle birlikte Kestanepazarı ailesinde de karne heyecanı yaşandı. Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Sergi Salonu’nda yapılan ve öğrenciler ile ailelerinin de katıldığı programda, dönem birincisi olan öğrencilere ve sınıflara ödülleri takdim edildi.

126 TAKDİR 30 TEŞEKKÜR

Ödül töreninde söz alan Okul Müdürü Rasim Çakmak, başarılı bir eğitim- öğretim sezonu geçirdiklerini dile getirerek, “Okul olarak yıl içerisinde katıldığımız Hafızlık, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Güzel Ezan Okuma, Arapça Metin Canlandırma ve Arapça Şiir Okuma yarışmalarından birincilikle döndük. Bugün son sınıfta yer alan 32 öğrencimizin tamamını mezun etme gururu yaşarken, okulumuzda örgün eğitime devam eden öğrencilerimizden 126’sı takdir 30’u ise teşekkür belgesi alarak sınıflarını geçme başarısı göstermiştir. Bu okulumuzun mesleki dersleri dışında akademik olarak da ne kadar başarılı olduğunu göstermektedir” dedi.

“SİZLERİ HİSAR ANADOLU İMAM HATİP’TE GÖRMEK İSTERİM”

Başarıdaki en büyük payın hiç şüphesiz öğrencilerin ve azimli çalışmalarının olduğunu da vurgulayan Müdür Çakmak, “Kendilerine verilen yüksek değeri başarıyla taçlandırdığı için tüm öğrencilerimi ve onlara klavuz olan doğruyu gösteren, destek olan tüm öğretmenlerimizi ve siz değerli velilerimizi tebrik ediyorum. Hiç şüphesiz öğrencilerimiz liselere giriş sınavında da en üst başarıyı yakalayacaktır. Ben bu başarının aksamadan devam etmesi adına siz değerli öğrencilerimizi sınavla öğrenci alacak olan Hisar Anadolu İmam Hatip Lisemiz’de görmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Karne programı dönem birincisi olan öğrenciler ile sınıflara ödüllerinin verilmesinin ardından çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif