Kestanepazarı’nda Karne Sevinci Yaşandı

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ile Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı tarafından hamiliği yapılan Hisar Anadolu İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ile İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde de karne sevinci yaşandı.

Tüm yurtta olduğu gibi 2018- 2019 Eğitim-Öğretim yılı birinci döneminin sona ermesiyle birlikte Kestanepazarı ailesinde de karne heyecanı yaşandı. Hisar Anadolu İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nda eğitim gören 60’ı lise 166’sı ortaokul olmak üzere toplam 226 öğrencimiz karnelerini alarak yarıyıl tatillerine başladı. Okulda yapılan karne töreni sırasında dönem birincisi olan öğrencilere hediyeleri takdim edildi.

106 TAKDİR 69 TEŞEKKÜR

Ödül töreninde söz alan Okul Müdürü Rasim Çakmak, başarılı bir eğitim- öğretim sezonu geçirdiklerini dile getirerek, “Okul olarak yıl içerisinde katıldığımız Hafızlık, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Güzel Ezan Okuma yarışmalarından hep derece ile döndük. Mesleki başarının yanı sıra toplam 226 öğrencimizden 106’sının takdir 69’unun da teşekkür alması okulumuzun mesleki dersleri dışında akademik olarak da ne kadar başarılı olduğunu göstermektedir. Bu başarının sağlanmasında emeği geçen başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik eder bize her zaman destek olan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ile Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfımıza teşekkür ederim” dedi.

Ayrıca İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitim gören öğrencilerimizden 61’i dönemi takdir belgesi ile tamamlarken 32’si de teşekkür almaya hak kazandı.

DÖNEM BİRİNCİSİNE BİSİKLET

Konuşmaların ardından dönem birincisi olan öğrenciler 6-A sınıfından Mustafa Ayan ile 9-C sınıfından Ahmet Haka sahneye çağrılarak kendilerine İzmir Valiliği tarafından gönderilen hediyeleri takdim edildi. Ardından Ayın birincileri arasından seçilen dönem birincisi Yunus Emre Sünbül’e bisiklet hediyesi verildi. Karne programı İstiklal Marşı’nın okunması ile son bulurken öğrenciler yarıyıl tatile sevinçle çıktı.

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif