Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı’nda Hafızlık Uzaktan Eğitim İle Devam Edecek

Türkiye’nin resmi olarak en köklü Hafızlık Kurumu olan Kestanepazarı’nda Hafızlık Eğitimi Hıfsızsıhha Kurulu Kararı gereğince tüm İzmir’deki eğitim kurumlarında olduğu gibi Uzaktan Eğitim Modeli ile devam edecek. Hafızlık Eğitimi alan yavrularımızı evlerine uğurlayan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyd Dayhan, öğrencilerden disiplinli çalışmalarını bırakmamalarını, ezberlerine kurum içerisinde yatılı eğitimdeki gibi aynı hassasiyetle devam etmelerini istedi.

“BU KÖTÜ GÜNLER GERİDE KALACAKTIR”
Öğrencileri evlerine uğurlamaktan dolayı buruk olduklarını dile getiren Başkan Dayhan, “Bizler Kestanepazarı Ailesi olarak her zaman İslam’ın, ümmetimizin, devletimizin ve milletimizin hizmetinde olmak için çabalayan insanlarız. Tüm insanlığın zor zamanlar geçirmesine neden olan bu bulaşıcı hastalıkla mücadelede de bizlere düşen devlet büyüklerimizin verdiği talimatlarına harfiyen uymaktır. Şayet millet olarak, devlet büyüklerimizin aldığı kararlar çerçevesinde hep birlikte aynı hassasiyetle hareket edersek, milletimiz bu hastalıktan en az hasarla kurtulacaktır. Bu kötü günlerde geride kalacaktır” dedi.

“YÜZDE YÜZ BAŞARI GELENEĞİMİZİ BOZMAMANIZI İSTİYORUM”
Devletimizin ve milletimizin geleceğinin gençlerin elinde olduğunu öğrencilere bir kez daha hatırlatan Başkan Dayhan, “Sevgili yavrularım, bu sebeple sizlerin sorumluluğu bir kat daha fazla. Sizler yüreğinizde taşıdığınız Allah (c.c.) ve Peygamber (s.a.v.) sevdası ile hafızlık gibi zor bir yola gönül vermiş, sorumluluk almayı bilen ‘Asım’ın Nesli’ olan evlatlarsınız. Ümmetimizin ve milletimizin geleceği sizlerin bu kutlu mücadelesi ile daha da parlak olacaktır. Sizler Hafız Din Görevlisi, Hafız Öğretmen, Hafız Doktor ve Hafız Mühendisler olarak ülkemizi gelecekte de yüceltecek olan kişilersiniz. Kestanepazarı Ailesinin bir ferdi olmak bu sebeple çok onur verici bir mertebedir. Kurumlarımızda artık Hafızlıkta Yüzde Yüz başarı bir gelenek halini almıştır. Geçtiğimiz sene de bir üst dönemdeki ağabeyleriniz Pandemi Süreci’nde Uzaktan Eğitim Modeli’nde de Yüzde Yüz Başarı göstermiştir. Sizlerden de bu zorlu süreçte, değerli hocalarımızın tavsiye ve destekleri ile evinizde de disiplinli çalışmalarınıza devam ederek Hafızlıkta Yüzde Yüz Başarı Geleneğimizi sürdürmenizi istiyorum. Bizler de bu süreçte siz hafızlık öğrencilerinin yardımcısı olarak Kur’an Kurslarımızı geçtiğim yılda da olduğu gibi, devletimizin tüm uyarılarına uyup yeniden açılacağı dönemde hazır hale getirmek için çalışacağız” şeklinde konuştu.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif