Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’da bulunan Eğitim Kampüsü içerisinde yer alan Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nda Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim Takviye Kursları devam ediyor.

Pandemi süresince yapılan uzaktan eğitimlerin ardından yüz yüze eğitime başlanılacağı tarihe çok az bir süre kala, Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nda ücretsiz yatılı tam pansiyon hizmet alan 160 öğrenci telafi eğitimlerine devam ediyor. Uzaktan eğitim sürecinde aldıkları tüm derslerin üzerinden geçen ve 2021- 2022 Eğitim Öğretim yılına hazırlanan İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, İslami İlimlerdeki bilgilerini de muhafaza etmek için mesleki tatbikat kurslarına katılıyor.

Kestanepazarı Kur’an Kursları’ndan mezun olan hafız öğrencilerimiz, mezun oldukları hocalarla hafta içi her gün bir araya gelerek, hem hafızlık ezberlerini okuyor hem de Kur’an-ı Kerim ve İslami İlimler bilgilerini tazeliyor.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN HAFIZLIKLARINI KORUMAK BİZİM SORUMLULUĞUMUZ”
Hafızlık belgelerini aldıktan sonra mezun ettikleri öğrencileriyle lise yıllarında da tekrar bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Müdürü Şaban Küçük, “Bu öğrenciler bizlerin yavruları. Bunlar bizlere ümmetin emaneti. Bu öğrencilerimizin Kestanepazarı yurtlarından ayrılıncaya kadar hafızlıklarını, Kur’an-ı Kerim ve İslami İlim bilgilerini korumaları bizlerin asli sorumluluğu. İnşaallah buradan da en doğru şekilde yetişip ayrıldıklarında görev aldıkları yerlerde vatana millete, ümmete ve insanlığa hayırlı bireyler olacaklar” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin yapılan tüm takviye kursları ve mesleki tatbikat kurslarında büyük bir özveriyle çalıştıklarını dile getiren Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Zübeyir Kuyubaşı, “Çalışkanlıklarından dolayı tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.