Kestanepazarı’nda Görev Değişimi

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Hasan DAYHAN’ın Onursal Başkan olarak görevlendirilmesi ile birlikte yapılan Olağanüstü Seçimli Genel Kural’da Cüneyd DAYHAN, M. Mahir KARAŞEN, Eyyup ÖZCAN, Çoşkun AKIN, Halil Fatih BOYACI, Muhiddin Sami DAYHAN ve Ahmet ARSLAN’ın bulunduğu liste oyların yüzde 69’unu alarak yeni yönetim kurulunu oluşturdu.

BİR İLK YAŞANDI

Geçtiğimiz hafta Kestanepazarı Hatay Kampüsü’ndeki D Blok Konferans salonunda gerçekleştirilen Seçimli Olağanüstü Genel Kurul’da ilk kez iki liste seçim yarışına girdi. Yapılan seçimde Mustafa YAMAN, Osman KALELİ, Mustafa SARIKAYA, Nazlım DERE, Abdulvahap SAĞIROĞLU, Eyyup ÖZCAN ve Ramazan AKÇELİK’in olduğu liste ile Cüneyd DAYHAN, M. Mahir KARAŞEN, Eyyup ÖZCAN, Çoşkun AKIN, Halil Fatih BOYACI, Muhiddin Sami DAYHAN ve Ahmet ARSLAN’ın bulunduğu liste yarıştı.

REKABET SADECE HİZMETTE

İki listenin sandık başına gittiği seçim öncesi söz alan Mustafa YAMAN, uzun yıllar hizmet ettiği Kestanepazarı’na gönül verenlerle güzel bir diyalog kurabileceğini düşünerek aday olduğunu söyledi. Ayrıca seçimlerde iyi veya kötüyü seçmediklerini de dile getiren Yaman, sadece Kestanepazarı’na gönül verenlerin hizmette yarıştıklarını belirterek seçimlerin hayırlı olmasını temenni etti.

Konuşmalar sonrası yapılan seçimde kullanılan 57 oyun tamamı geçerli sayıldı. Oy sayımında 39 oy alarak toplam oyların yüzde 69’unu alan Cüneyd DAYHAN, M. Mahir KARAŞEN, Eyyup ÖZCAN, Çoşkun AKIN, Halil Fatih BOYACI, Muhiddin Sami DAYHAN ve Ahmet ARSLAN’ın bulunduğu liste Genel Kurul’dan yeni yönetimi oluşturma yetkisi aldı. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Mustafa YAMAN, yeni yönetimi tebrik ederek kendilerine başarı dileğinde bulundu.

“AYNI HEDEFTE AYNI HIZLA ÇALIŞACAĞIZ”

Yapılan seçimlerin ardından ilk toplantısını gerçekleştiren yeni yönetim yaptığı görev dağılımında Çoşkun AKIN başkan, Cüneyd DAYHAN Başkan Yardımcısı, M. Mahir KARAŞEN Genel Sekreter, Muhiddin Sami DAYHAN veznedar, Halil Fatih BOYACI muhasip, Eyyup ÖZCAN ile Ahmet ARSLAN ise üye olarak belirlendi.

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanlığı görevini devralan Çoşkun AKIN, yeni yönetimin Onursal Başkan olan Hasan DAYHAN’ın tavsiye ve önerilerinin kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, “Burada amacımız yapılan hizmetleri büyüterek, Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı ile Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’ni kurucularının belirlediği amaçlar doğrultusunda, nihai hedefine doğru, aynı hız ve kararlılıkta birlikte çalışmalarını devam ettirmektir” dedi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif