Kestanepazarı’nda Eğitim Seminerleri Devam Ediyor

Türkiye’nin en köklü hafızlık kurumlarından olan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’daki Eğitim Kampüsü’nü ziyaret eden Eğitimci Yazar Muhammet Yılmaz, burada görevli eğitimciler ve öğrenciler ile bir araya geldi.

Değerler Eğitimi ve Okul Etkinlikleri, Etkili Öğretmenlik, İnsan ve İslam, İyi Dersler Öğretmenim adlı kitapların yazarı olan Eğitimci Yazar Muhammet Yılmaz, Kestanepazarı Eğitim Kampüsü’nde yer alan, Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu, İzmir Anadolu İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi ile Hisar Anadolu İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okullarını ziyaret etti. Burada 3 ayrı grupta verdiği seminerlerde öğrenci, belletmen ve öğretmenlere seslenen Eğitimci Yazar Yılmaz, öğrenmenin temelinde sevgi ve hoşgörünün olduğunun altını çizdi.

İLK OLARAK EĞİTİMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Seminer Salonu’nda belletmenler ile bir araya gelen Eğitimci Yazar Yılmaz, ardından İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi Seminer Salonunda, Hisar Anadolu İmam Hatip ve İzmir Anadolu İmam Hatip Ortaokul ve Lise öğretmenleri ile bir araya geldi. Öğretmen ve belletmenlere, Etkili Öğretmenlik, Öğrencilerle İletişim, Sınıf Yönetimi/Öğrencilerin İstenmeyen Davranışlarına Yönelik Stratejiler, Okulda İnsan İlişkileri ve Eğitimde Etkili İletişim, Eğitim Liderliği ve Grup Yönetimi, Değerler Eğitimi ve Okul Etkinlikleri, İnsan ve Eğitimine Yönelik Farklı Yaklaşımlar konularında seminer verdi. Eğitimin ilk şartının sevgi ve hoşgörü olduğunun altını çizen Yılmaz, “Sizler bir sınıfa çatık kaşlarınız ve somurtkan yüzlerinizle girdiğinizde, öğrencilerde sizlerden çekinir. Bu ortamda öğrencinin öğrenme isteği azalacağı için sizlerin de öğrencilere bir şeyler aktarma ihtimaliniz düşer” dedi.

Son olarak öğrenciler ile de bir araya gelen Eğitimci Yazar Yılmaz, öğrencilere insanların yaşamlarında değerlerinin önemini anlatarak, İnsan ve İslam, Kültür ve Medeniyetimizin Dinamikleri konularında seminer verdi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif