Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı’nda yaz Kur’an kurslarında başarılı olan öğrenciler kısa bir tatil ve kurban bayramı sonrası eğitim-öğretime başladı. Öğrenciler oryantasyon eğitimine alınarak yurt kurs ve okullarımıza alıştırılmaya başlandı.

Bayrak töreninin yapılmasının ardından ortaokul öğrencileri ve öğretmenleri seminer salonumuzda toplandı. Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Kurucu Müdürü Tevekkül Çobanlar yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilere çeşitli önerilerde bulunurken, öğrencilere güveninin tam olduğunu ve geçen sene yakalanan başarının üzerine çıkılacağından hiç şüphe duymadığını dile getirdi. Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Kurucu Müdürlük görevini tamamladığını da belirten Tevekkül Çobanlar okul müdürlüğü görevini yeni atanan Rasim Çakmak’a devredip, eğitim kadrosu ile öğrencileri tanıştırdı. Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Rasim Çakmak, bu göreve getirilmekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek yeni eğitim- öğretim yılında tüm öğretmen, öğrenci ve idarecilere başarılar diledi.

Kestanepazarı Hatay Kur’an kursunda 8. sınıftan mevzun olan 95 öğrencinin A Blok yurdunda, 137 ortaokul öğrencisinin ise D Blokta eğitimine devam ettiğini dile getiren Yurt Müdürü Halil Taşcı, “Hafızlık çalışması yapan 50 öğrencimiz C Blokta, 33 öğrencimiz Kestanepazarı Merkez Kur’an kursumuzda, diğer 33 öğrencimiz de Kestanepazarı Hacı Tülay Çolakoğlu Kur’an kursumuzda eğitim-öğretime başladı. Öğrencilerimizin eğitimi için 23 belletmen, 32 öğretmen, 11 yönetim memuru da yeni eğitim öğretim yılı için görevlendirildi” dedi.

Kestanepazarı’nda eğitim gören öğrencilerin her yıl olduğu gibi bu yılda eğitim öğretim yılına moral ve motivasyon olarak son derece hazır olarak başladıklarını da vurgulayan Taşcı, yaz kurslarında öğrencilerin 45 gün süre ile yurtta kalmalarının öğrencilerin Kestanpazarı’nın eğitim kadrosunun da öğrencileri tanıması açısından çok verimli geçtiğini sözlerine ekledi.

Ortaokul öğrencilerinin yeni öğretmen ve yeni idari kadrosuyla güzel hedefler gerçekleştireceğine ve hafızlık eğitiminin en güzel şekilde sürdürüleceğine inancının tam olduğunu dile getiren Taşcı, sözlerini şöyle tamamladı:

“Öğrencilerimiz burada aldıkları eğitimle geleceğe en iyi şekilde hazırlanacaktır. Tüm bloklarda görev yapan bütün öğretmenlerimize, idarecilerimize, belletmen ve çalışanlarımıza teşekkür eder görevlerinde başarılar dilerim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.