Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı’nda “Diş Sağlığı Semineri” Düzenlendi

Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda “Yaz Kur’an Kurslarına” kayıt yaptıran 360 öğrencimiz ‘Diş Sağlığı Semineri’ne katıldı.

Semineri, Kestanapazarı Konferans Salonunda Karabağlar Toplum Sağlığı Müdürlüğünde görevli Diş Hekimi Hüseyin Namık Yılmaz verdi. Diş Hekimi Yılmaz, Kestanepazarı Hatay Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine “Sağlıklı Beslenme ile Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi” verdi.

Diş Hekimi Hüseyin Namık Yılmaz, sağlıklı beslenmenin önemine vurgu yaptı. Hazır yiyeceklerden mümkün olduğunca uzak durulmasının sebze ve et yemeklerinin tüketilmesinin önemine değindi. Ağız ve diş sağlığı hakkında da bilgilendirme yapılan seminerde, dişlerin düzenli olarak fırçalanması gerektiği belirtildi.

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, yapılan seminerin öğrencilerin sağlıklı yaşama biçimini kazanmaları için çok faydalı olduğunu belirtti. Karabağlar Toplum Sağlığı Merkezi’nin her yıl bu tür eğitimleri vermesinden son derece memnun olduklarını da dile getiren Taşcı, eğitimlerin yıl içinde de devam etmesinin önemine değindi. 

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif