Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

“Kestanepazarı’nda Aldığım Eğitimin Faydasını Görüyorum”

Kestanepazarı 2017 yılı mezunlarından Bünyamin Çevik İstanbul Üniversitesi Arapça İlahiyat Fakültesi’ni kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Kestanepazarı ile 2012 senesi yaz aylarında tanıştığını belirten Çevik, Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda bir sene içerisinde Kuran-ı Kerim’i tecvidi ile okumayı öğrendiğini ve bir miktarda Kuran’ı ezberlediğini söyledi.

Aldığı eğitimin ardından liseye başladığında okul ile birlikte Kestanepazarı’nda da Temel İslami İlimler ve Arapça dersleri aldığını da vurgulayan Çevik, “Kestanepazarı’nda aldığımız bu derslerde ve katıldığımız onlarca konferansta birçok hocadan istifade ettik. Kestanepazarı sayesinde yapılan sosyal faaliyetlere faal olarak katıldım. 2017 senesinde İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kestanepazarı’ndan mezun oldum. Bu sırada girdiğim sınavlarda imamlığı kazanmama rağmen Akademik kariyer yapabilmek adına bunu tercih etmedim ve İstanbul Üniversitesi Arapça İlahiyat Bölümüne geldim. Bu sene hazırlığını okuduğum bölümde verilen Sarf-Nahiv-Kırae derslerinde Kestanepazarı’nda aldığım Arapçanın ve Muhadese dersi ile katıldığım sosyal faaliyetlerin katkısını ciddi manada hissedebiliyorum. Ayrıca derneğimizin Arapçayı daha iyi konuşmam için beni Ürdün’e göndermiş olmasının faydasını kelimelerle anlatamam. Allah bizlerin üzerinde emeği olanlardan razı olsun” dedi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif