Kestanepazarı’nda “Afet Bilinci ve Deprem Semineri” Düzenlendi

Kestanepazarı Eğitim Kampüsünde “Deprem Semineri” düzenlendi.

Semineri, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Jeoloji Mühendisi Cüneyd Dayhan düzenledi.

“Depreme her an hazır olmalıyız”

Öğrencilerin afet bilincini geliştirmek, bulundukları ortam içinde kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak ve dâhil oldukları ortama uyumlarını kolaylaştırmaları amacıyla düzenlenen seminerde Başkan Dayhan “On bir ilimizde yaşamış olduğumuz deprem felaketi nedeniyle derin üzüntü içerisindeyiz. Ülkemizin başı sağ olsun. Bu acı tecrübe ile ülkemizin bir deprem ülkesi olduğu gerçeğiyle bir kez daha yüzleşmiş olduk. Böyle bir felaket yaşanmadan önce hazırlıklı olmamız gerektiğinin bilincinde olmamız gerektiğini” ifade etti.

Seminerde Başkan Cüneyd Dayhan; depremin tarihçesi, dünyada ve Türkiye’de gerçekleşen büyük depremler ve etkileri, ülkemiz ve İzmir üzerinde bulunan aktif fay hatları vb. konular hakkında bilgi verdi.

Kestanepazarı Konferans Salonu’nda düzenlenen ve öğrencilerimizin ilgiyle dinlediği seminerde; Cüneyd Dayhan’ın konuşmasının ardından soru-cevap bölümüne geçildi. 

Öğrencilerden gelen soruların cevaplandırılmasının ardından seminer sona erdi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif