Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı’nda 56 Öğrenci Daha Hafızlık Eğitimi İçin Kolları Sıvadı

Türkiye’nin en köklü hafızlık müessesi olan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’daki Eğitim Kampüsü’nde yer alan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda, 56 öğrenci daha ‘Hafızlık Eğitimi’ için kolları sıvadı.

Resmi olarak kurulduğu 1949 yılından günümüze kadar 6000’den fazla hafızın yetişmesini sağlayan Kestanepazarı Ailesi bu yıl da yeni hafızların eğitimi için çalışmaya devam ediyor.

ÖRGÜN EĞİTİM İLE BİRLİKTE HAFIZLIK

Kestanepazarı Eğitim Kampüsü’nde yer alan Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda Kur’an eğitim alan, Hisar Anadolu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi 56 genç Hafızlık Eğitimi için çalışmaya başladı. Örgün eğitimle birlikte hafızlık projesi kapsamında eğitim alan öğrencilerinin yoğun çaba sarf ettiğini dile getiren Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, “Hayatta tasarrufu olmayan ve geri kazanamayacağımız tek unsur olan zaman, gençlerimiz için çok önemli. Bizler burada devlet büyüklerimizin ve idarecilerimizin istek ve önerileri üzerine, örgün eğitimle birlikte hafızlık eğitimi vermek için hocalarımız ile birlikte adeta bedenlerimizin taşın altına koyduk. Hiç şüphesiz ki bu öğrencilerimiz için çok yorucu zor bir dönem olacak. Ancak unutulmamalıdır ki iyi ve güzel olan her şeye ancak yoğun çaba ve emek sonucu ulaşılıyor” dedi.

ÖZEL SINIFLARDA EĞİTİM GÖRÜYORLAR

Örgün eğitimle birlikte hafızlık yapacak öğrencilerin bu zor dönemi daha kolay aktarabilmesi için çeşitli düzenlemelere de gittiklerini belirten Yurt Yöneticisi Taşcı, sözlerini şöyle tamamladı:

“Öğrencilerimizi kişisel özelliklerine göre 4 ayrı gruba ayırdık. Her grup 12-15 kişilik sınıflarda Kurra Hafız Mesut Güner, Hafız Yasin Uslu, Hafız Fatih Gülpamuk ve Hafız Muhammet Karabacak hocalarımızdan hafızlık eğitimi almaktadır. Bu gençlerimizin herhangi bir sene kaybı yaşamadan akademik başarı ile birlikte hafızlık yapmaları için çaba sarf eden başta hocalarımız ve öğrencilerimiz olmak üzere destek olan herkese kurumum adına teşekkür ederim.”

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif