Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı’nda 12 Bin Fetih Suresi Okundu

Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda eğitim gören Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine karşı yapılan Zeytin Dalı Harekâtı’nın zaferle sonuçlanması için dualara devam ediyor. Harekatın başladığı gün Fetih Suresi okumaya başlayan çocuklar toplamda 12 bin Fetih Suresi okudu.

Afrin Bölgesi’nden ülkemize yönelik oluşan tehditlerin bertaraf edilmesi için terör örgütlerine yönelik yapılan Zeytin Dalı Harekatı’nın başlamasıyla birlikte Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın talimatı Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda eğitim gören Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Fetih Suresi okumaya başladı.

Öğrencilerin gün içerisinde namaz öncesi ve sonrası ile ders aralarında okudukları Fetih Surelerinin 12 bin rakamını geçtiğini dile getiren Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı, “Askerlerimiz ve şehitlerimiz için dua etmeye devam edeceğiz. Rabbim gittiği yere huzur ve barış götüren ordumuzun yardımcısı olsun” dedi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif